LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis Video Kita muzika. Video Paramos koncertas Viktoro Cojaus skulptūrai Vilniuje - video
Paramos koncertas Viktoro Cojaus skulptūrai Vilniuje - video
Vartotojo vertinimas: / 6
BlogiausiasGeriausias 
Video! - Kita muzika. Video

Kaip ir buvo žadėta, BluesMusic.lt rašo ne tik apie bliuzą, bet ir apie kitą gerą muziką.

Buvau girdėjęs apie ketinimus statyti paminklą Vilniuje, Viktorui Cojui, tačiau, prisipažinsiu, pagalvojau, kad tai panaši ekscentriška keistenybė, kaip ir paminklas Frankui Zappai (Frenkui Zapai). Juk V. Cojus - mano bendraamžis, kurio nuoširdi muzika ir poezija buvo įdomi anuometiniam, mano laikų jaunimui. Ir keliaudavo iš rankų į rankas magnetofono juostomis ir kasetėmis, dar iki vinilo albumų išleistų tuometinės firmos "Melodija".

Ir buvau nustebęs, kad Viktoro Cojaus ir Lietuvoje iki šiol klausomasi ir jis yra mėgstamas. Net labai.
Pernai 2008 vasario 23 d. renginys V. Cojui pagerbti, Vytauto Didžiojo universiteto studentų buvo suorganizuotas Kaune, „Jam Pub“.

Šiemet liepos 09d. Vilniuje „Artistuose" vyko paramos koncertas V. Cojaus skulptūrai Vilniuje.
Koncerto metu surinktos lėšos skirtos Viktoro Cojaus skulptūros statymui sostinėje (Vingio parke). Koncerte dalyvavo Sergejus Savickis, Igor Ananjev , Artur „Krupnik", Aleksandras Makejevas, Igoris Kofas, „Suicide Dj's“, „Sportas“ ir „Comedia d‘el Arte“, „Siela“. Visos grupės ir atlikėjai koncerte dalyvavo nemokamai.

„Pastatydami skulptūrą ne tik tinkamai, deramai pagerbsime V. Cojų, bet ir mieste sukursime dar vieną naują, magišką traukos centrą, įdomią erdvę gyvam bendravimui. Mes visiškai atmetame politines ar nacionalines ambicijas į pelnytą pirmą vietą iškeldami kultūrą. Muzikai nėra ir negali būti sienų“ - žiniasklaidai pasakojo skulptūros projekto iniciatorius L. Patkamaris.

BluesMusic.lt video iš koncerto:

Autentiškiausiai, stengdamiesi tiksliai kopijuoti Kino grojimo ir Cojaus dainavimo manierą grojo muzikantai, kuriuos galima išvysti Vilniaus gatvėse...

Sergejus Savickis - Виктор Цой - Мое настроение

Igor Ananjev , „Artur Krupnik" - Виктор Цой - Хочу перемен

Igoris Kofas buvo savimi ir jo balsas puikiai tiko žinomoms Cojaus dainoms.

Igoris Kofas - Это не любовь.

Igoris Kofas - Алюминиевые огурцы

Aleksandro Makejevo romantiškų dainų stilius gal šiek tiek panašus į Cojaus. Padainavęs „Mama - anarchija", jis atliko savo kūrybos „Мой большой город", puikiai tinkančią poetiškai vakaro, skirto V. Cojui, nuotaikai.

A. Makejevas - Мама-анархия

A. Makejevas - Мой большой город (dainos autorius - A. Makejevas)

Grupė „Sportas", kaip ir dera vieninteliam lietuviškam disco funk electro punk kolektyvui (taip pavadino juos muzikos kritikai), į viską pažvelgė truputį su jumoru ir švelniu sarkazmu.

Sportas - Муравейник

Apie dainą Muraveinik.

Vakarų ekspresas 2003 08 20 rašė:

Beje, garsiausi Rusijos kritikai pastaruoju metu prisimena kitą etapą "Kino" biografijoje, kuomet susikūrė grupė "Laskovyj Maj", žaibiškai užkariavusi šimtatūkstantinės minios simpatijas. Rodos, Jura Šatunovas, atlikęs dainas "Belyje Rozy" ir "Sedaja Noch", akimirksniu sugebėjo pasivyti populiarumo viršūnėje buvusią grupę "Kino".
Kritikai prisimena, jog protingas V. Cojus negalėjo į visa tai nekreipti dėmesio. Vietoj to, kad palauktų, kol liaudis pasisotins pigiu popmuzikos surogatu, "Kino" lyderis stengėsi atskleisti "Laskovyj Maj" populiarumo paslaptį.
Paaiškėjo, kad jokios paslapties nėra. Netrukus jis suprato, kad tiesiog dainas reikia atlikti taip, kad niekas neabejotų, jog esi debilas. O su publika bendrauti lyg su lopšelinukais.
V. Cojus nusprendė atlikti eksperimentą. Rezultatas - daina "Muraveinik", įtraukta į albumą, išleistą po V. Cojaus mirties. Šis albumas neturi pavadinimo, o gerbėjai jį vadina juoduoju. Įdomu, apie ką ir kaip būtų dainavęs V. Cojus po kelerių metų, jeigu ne tragiška lemtis?


Dainoje „Камчатка" įžvelgė aliuzijų į Vilniaus universitetų vieną iš studentų miestelių - Kamčiatkos vardu vadinamą bendrabučių rajoną...

Sportas - Камчатка

Ir pabaigai grupė Sportas V. Cojui ir jo (bei savo) gerbėjams skyrė firminę „Aš užmušiu tave".

Sportas - Aš užmušiu tave

Greitai bus vakaro video tęsinys...

Apie Cojų

Iš Mindaugo Peleckio 08-15-08 straipsnio - V.Cojaus mirties metinės
http://www.vakarai.us/
„Kino“ gimimas
V.Cojaus vardas pažįstamas visiems, kas bent kiek susidūrė su rusišku roku. Tačiau legenda Viktoras tapo ne iškart.
V.Cojus gimė 1962 m. tuometiniame Leningrade (dabar – Sankt Peterburgas). Jo tėvas Robertas – korėjietis inžinierius, motina Valentina – rusė mokytoja.
Nors jau 18 metų, kaip nebėra Viktoro, jis iki šiol prisimenamas, jo dainas klauso jaunesnės kartos melomanai. Prasmingi V.Cojaus dainų žodžiai ir įsimenančios melodijos Lietuvoje daugeliui puikiai pažįstamos.
V.Cojaus legendiškumą galima būtų palyginti su Jimo Morrisono iš „The Doors“ arba Freddy Mercury‘io iš „Queen“. Tiesa, nuo šių muzikantų Viktoras skyrėsi tuo, kad šlovę išsikovojo persekiojamas KGB, sunkiais sovietiniais laikais.
V.Cojus dainas rašyti ėmė būdamas 17-os. Pirmosios Viktoro dainos – nuoširdžios, bet tuo pačiu sarkastiškos, apie gyvenimą Leningrado gatvėse, meilę ir bendravimą su draugais. Dainų herojai – jaunuoliai, bandantys išgyventi sudėtingame pasaulyje. Tuo metu Sovietų sąjungoje rokas buvo undergroundinis judėjimas, plitęs tik Leningrade; Maskvoje karaliavo popmuzika. Roko muzikantų valdžia ne tik nefinansavo, bet ir persekiojo juos (tą liudija paslaptingos roko muzikantų Maiko Naumenkos, Aleksandro Bašlačiovo, taip pat ir paties V.Cojaus mirtys 1988-1991 m.). Rokas buvo vadinamas kapitalistų prasimanymu, narkomanų muzika.
Viktoras įstojo į Serovo meno akademiją, tačiau netrukus jį iš ten išmetė. V.Cojus ėmė savo dainas atlikinėti įvairiuose vakarėliuose. Viename jų jaunuolį pastebėjo Borisas Grebenščikovas, 1972 m. įkūręs kultinę grupę „Akvarium“. Tuo metu jau išgarsėjęs Borisas padėjo V.Cojui įkurti grupę. Ji buvo pavadinta „Kino“. Kodėl? Vieną vakarą bičiuliai vaikštinėjo po Piterį (taip neformaliai vadinamas Sankt Peterburgas) ir pamatė iškabą „Kino“, kuri jaunuoliams patiko.

Žvaigždė, vardu Saulė
Taip pavadinta viena žymiausių V.Cojaus dainų. Jos nuo pat pradžių patiko disidentiškai nusiteikusiems žmonėms.
1982 m. išleidžiamas pirmasis „Kino“ albumas „45“. Visus ypač žavėjo daina „Električka“ („Elektrinis traukinys“), kurioje kalbama apie niūrią į nežinią elektriniu traukiniu važiuojančio žmogaus egzistenciją.
Tais pačiais 1982-aisiais V.Cojus sutiko Mariną, kuri po trejų metų tapo jo žmona. 1985-aisiais gimė vienintelis Viktoro sūnus – Aleksandras.
„Kino“ buvo drąsiausia tų laikų grupė. V.Cojus, prasidėjus Michailo Gorbačiovo „perestroikai“ (pertvarkai), dainavo: „Aš skelbiu savo namą zona be branduolinio ginklo“. Vyko Afganistano karas.
1986 m. Viktoras publiką kaitino daina „Permainos“ („Aš trokštu permainų...“).
Tiesa, pats V.Cojus stengėsi nuo politikos atsiriboti, jis, priešingai nei, tarkime, grupė DDT, nebuvo politinis dainininkas. Viktorui rūpėjo rokas, kovos menai ir filmai.
V.Cojus išliko dviejose kultinėse kino juostose – „Adata“ ir „Assa“. Po jų ir 7-ojo albumo „Kraujo grupė“ (1988 m.) prasidėjo „kinomanija“.
V.Cojus tuomet net buvo nukeliavęs į JAV. Tačiau nors ir šiapus, ir anapus Atlanto tapo žvaigžde, jis gyveno paprastą gyvenimą, pvz., tebedirbo katilinės sargu!
„Kino“ žvaigždžių valanda išmušė 1990-aisiais, kai Maskvos Lužnikų stadione daugiau kaip 62 000 gerbėjo stovėdami kelias valandas klausėsi Viktoro dainų.
Tie metai V.Cojui tapo lemtingi. Jo žūtis rugpjūčio 15-ąją apipinta mįslėmis, apie ją sukurtas ne vienas dokumentinis filmas. Oficialiai teigiama, kad vairuodamas Latvijoje, netoli Rygos, V.Cojus užmigo už vairo, todėl ir patyrė avariją.
Tačiau faktai, kad Viktoro automobilis po avarijos iš karto buvo nuvežtas milicijos ir dingo be žinios, leidžia spėti, jog tai buvo „klasikinė“ KGB suorganizuota avarija.
Didvyris turėjo žūti. Tokios KGB taisyklės. Tačiau V.Cojus liko žvaigždė, kad ir kaip jo gyvenimą bandė sutrumpinti piktavaliai.
„Uždaryk už manęs duris, aš išeinu...“ – priešmirtiniame albume dainavo Viktoras.

Nuorodos:
http://www.viktortsoy.lt/
Wikipedija
http://vitya-tsoy.narod.ru/
http://tsoy.spb.ru
http://www.kinoshnik.net/
http://www.lyricsworld.ru/
http://www.radijas.fm/lt/dainu/rusiskos/viktor-tsoj-kino/
http://ru.dainutekstai.lt/art9.html

Greitai bus vakaro video tęsinys...

 

Bliuzas iš Lietuvos. Video

  • 0
  • 1
prev
next

Blues Jam at Bliuzo Naktys Fes

News image

Žiūrėti

BN 2009 The Jumping Cats - Tak

News image

Mūsų žaviosios bliuzo (ir kitos geros muzikos) damos mėgsta būgnininkus. Prisiminkit - Julija ir Laimonas, Arina ir Vyt... Žiūrėti

Lester Kidson Power Trio - Mi

News image

 Bliuzo naktys rašė:Savo gyvenimo be gitaros taip pat neįsivaizduoja lenkų kilmės kanadiečių bliuzmenas Lester Kidson, p... Žiūrėti

BN 2009 Romek Puchowski - wher

News image

Romek Puchowskihttp://www.bliuzonaktys.lt/ rašė:Avangardo ir bliuzo muzikantas. Solistas, kūrėjas, muzikantas. Alte... Žiūrėti

The Blues Caravan 2009: Oli Br

News image

Toliau sukam Bliuzo naktų juostelę atgal!Įdomesnės sudėties, negu jau Lietuvoje matytas Bliuzo karavanas. Priminsiu - a... Žiūrėti

Bliuzo naktys 2009 - Joanne Sh

News image

 Šį kartą bliuzo naktų video apžvalgos juostelę norisi pradėti ne nuo pradžių, bet iš galo. Ir turbūt priešpaskutin... Žiūrėti

Prisiminkim: Bliuzo Naktys 200

News image

Beieškodami palapinės ir piniginės, prisiminkim pernykštes bliuzo naktis. Video: Latvian Blues Band at Blues Nights... Žiūrėti

Billy „Harp Hamilton - As Long

News image

Billy „Harp" Hamilton at Blues Nights 15th Int'l FestivalJuly 7, 2007, Luksto lake, Varniai, Lithuania Žiūrėti

The Soul Hustlers Bliuzo Nakty

News image

The Soul Hustlers (JAV Suomija)Bliuzo Naktyse 2007, Varniuose, LithuaniaDeltos bliuzo ir hip hop muzikos projektas iš He... Žiūrėti

Hotland - Bliuzo naktys 2007,

News image

Hotland (Švedija) Bliuzo naktys 2007, Varniai. Blues Nights 15th Int'l FestivalJuly 7, 2007, Luksto lake, Varniai, Lith... Žiūrėti

Sugar Blue -Kaune 2008 G M Klu

News image

Sugar Blue - G M Klubas Kaune 2008 Spalio 26 d. kino teatre "Romuva" Laisvės al. 54, KaunasPaklausius, kartais atrodo, k... Žiūrėti

Howard & The White Boys at Blu

News image

Howard & The White Boys at Blues Nights 15th Int'l Festival July 7, 2007, Luksto lake, Varniai, Lithuania Žiūrėti

Lance Harrison - 2008 Videos

News image

    Žiūrėti

Big James live at Bliuzo Nakty

News image

Big James live at Bliuzo Naktys 2007;Big James (USA) Bliuzo Naktyse 2007, Varniuose, Lithuania.Varniai,ežeras,bliuzo f... Žiūrėti

Latvian Blues Band at Blues Ni

News image

Latvian Blues Band live at Blues Nights 15th Int'l Festival July 7, 2007, Luksto lake, Varniai, Lithuania.   Žiūrėti

Billy „Harp" Hamilton Bliuzo n

News image

Billy „Harp" Hamilton at Blues Nights 15th Int'l FestivalJuly 7, 2007, Luksto lake, Varniai, LithuaniaBilly „Harp" Hami... Žiūrėti

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis