LietuviųEnglish (United Kingdom)
Paul Gilbert vėl Vilniuje!
Kas naujo? - Naujienos - greitai

2010 lapkričio 24

rl

 

Agentūra „RELAX Live!” pristato renginį iš koncertinio ciklo “Gitaros legendos”. Unikalaus gitaristo Paul‘o Gilbert‘o vardas yra žinomas praktiškai kiekvienam, kuris domisi roko, bliuzo ar metalo muzika. 80-ųjų pabaigoje ir 90-ųjų pradžioje jis grojo gitara nepaprastai populiarioje roko grupėje Mr. Big, su kuria išleido 10 albumų. Beje, ši grupė savo originalia sudėtimi kartu su gitaristu Paul‘u Gilbert‘u, vokalistu Eric‘u Martin‘u, bosistu Billy Sheehan‘u ir būgnininku Pat‘u Torpey vėl atsikūrė 2009 metais ir sėkmingai gastroliavo visame pasaulyje.
Paul‘as Gilbert‘as daug koncertuoja solo, groja grupėje Racer X (9 albumai), bendradarbiauja su tokiais muzikantais kaip gitaristas Joe Satriani (2008 m. pasaulinis turas), Mike Portnoy (Dream Theater), Neal‘as Morse (Spaock‘s Beard), John‘as Paul‘as Jones (Led Zeppelin), Pat‘as Mastelotto (King Crimson), Nuno Bettencourt‘as (Extreme), Gregg‘as Bisonette ir kt. 2007 m. Paul‘as Gilbert‘as dalyvavo gitaristų super-projekto G3 pasauliniame ture kartu su Joe Satriani ir John Petrucci.
Kaip solo gitaristas Paul Gilbert yra išleidęs 16 albumų, visame pasaulyje parduotų kelių milijonų tiražu. Jis groja viską: roką, bliuzą, klasiką, pop ir daug instrumentinių "keistenybių“. Paul‘as Gilbert‘as visada pabrėžia, kad labai didžiuojasi kelis Bacho kūrinius, skirtus fortepijonui, pritaikęs gitarai ir juos įrašęs savo albumams.
Visai neseniai pasirodė naujasis 2010 metų Paul‘o Gilbert‘o albumas “Fuzz Universe”, kurį muzikantas pristatys Lietuvos publikai lapkričio 24 dieną, klube “New York”. Nereikia net abejoti, kad muzikantas dar kartą apgins vieno iš virtuoziškiausių  ir greičiausiai grojančio pasaulio gitaristo vardą. Tuo neabejotinai įsitikins dar kartą ne tik tiek klausytojai, kurie 2008 metų rudenį klausėsi fantastiško atlikėjo pasirodymo pilnutėlėje „Forum palace“ salėje Vilniuje, bet ir nauji gerbėjai, pakerėti užburiančios Paul‘o Gilbert‘o grojimo technikos ir šiltos bendravimo su publika manieros.
Bilietus į šį renginį galima įsigyti visose „Tiketa“ kasose, internetu www.tiketa.lt ir renginio dieną klubo kasoje. Renginio pradžia 19 val. Pirmieji bilietai pigesni – vėliau jie brangs!

pg

1982 metais penkiolikmečio Paul‘o Gilbert‘o nuotrauka pasirodė žurnale “Gutar Player”. Savo rankose tuomet jis laikė savadarbę „Flying V“ modelio gitarą, ilgi plaukai ir jureiviški marškinėliai turėjo reikšti, kad jo stilius yra Heavy Metal.
18-os metų jis išvažiavo į Holivudą, Los Andžele laimėjo “Guitar Wars” konkursą, baigė G.I.T. institutą (The Guitar Institute of Technology) ir liko jame dirbti jaunesniuoju specialistu.
19-os metų Paul‘as subūrė dabar jau legendinę shred-metal grupę „Racer X“ ir įrašė pirmąjį albumą. Netrukus ši grupė užkariavo Los Andželo klubų scenas.
Kai Paul‘ui sukako 21-eri, vienas iš jo dievukų, bosisas Billy Sheehan‘as (ex-Talas, David Lee Roth) paprašė pagelbėti jam renkant naują grupę. Taip atsirado grupė „Mr. Big“. Kartu su vokalistu Eric‘u Martin‘u ir būgnininku Pat‘u Torpey jie išleido keturis roko klasika tapusius albumus, kuriuose galima buvo išgirsti roko ir soulo, metalo ir pop elementų. Su „Mr. Big“ Paul‘as dziaugėsi sėkmingu į pirmąsias hitų paradų vietas užkopusiu singlu “To Be With You” ir galimybe koncertuoti sausakimšose arenose visame pasaulyje.
Trisdešimties Paul‘as nusprendė palikti „Mr. Big“ ir pradėti savo solo karjerą. Nuo tada jis įrašė daugiau nei 20 energingų gitarinio roko albumų, kartais su vokalu, kartais instrumentinius, kartais su pagalbininkais iš „Racer X“, kartais kartu su savo dėde Jimi Kiddu ar dainininku-gitaristu Freddie Nelsonu ir naujausius su vėl atgijusia grupe „Mr. Big“.
Nepaisant nepaprasto užimtumo, Paul tapo vienu geidžiamiausiu gitaros instruktoriumi. Jo mokomieji DVD ir žurnalų straipsniai tapo encikopediniais naująjai gitaristų kartai. Šiandien klausydami gitaristų-virtuozų, jūs tikrai išgirsite ne vieną frazę, išmoktą būtent iš Paul‘o “Intense Rock” DVD.
2007 metais gitaros legendos Joe Satriani ir John‘as Petrucci pakvietė Paul‘ą Gilbertą prisijungti prie jų projekto “G3” gastrolėms po Šiaurės Ameriką. Paul‘as buvo pakerėtas žiūrovų reakcijos į jo solo pasirodymus ir tai paskatino jį ir toliau gastroliuoti po pasaulį su savo solo programa. Be dalyvavimo įvairiuose kituose projektuose, kasmet jis rengia ne mažiau kaip 125 solo koncertus Europoje, Japonijoje ir Amerikoje.
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis