LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis BluesMusic.lt Naujienos Naujienos - greitai Johno Woolricho kompozicijos - LMTA 01-16
Johno Woolricho kompozicijos - LMTA 01-16
Kas naujo? - Naujienos - greitai

Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademija (LMTA) 2010.01.15    18:00 Vilnius
M.K. Čiurlionio namai   2010.01.16    16:00 

TAI YRA NAKTIS, NEAPŠVIESTAS PRIEMIESTIS IR ATSISVEIKINIMAS
Žymiojo brito Johno WOOLRICHO muzika pradeda nekomercinių meno projektų ciklą

„Aš noriu, kad kompozitoriai būtų tam tikra prasme laisvamaniai, maverickai“ – neseniai „The Guardian“ žurnalistui Andrew Clementsui sakė Johnas Woolrichas, jau antrąkart atvažiuojantis į Vilniuje organizuojamus savo kūrybos pristatymus. Pirmąkart Lietuvoje kompozitorius apsilankė pernai pavasarį, kada Europos kultūros sostinėje – Vilniuje buvo atliekama žymiausių šiuolaikinių britų autorių muzika. Jau šį šeštadienį, sausio 16 dieną, 16 val. Vilniuje skambės vien tik Johno Woolricho kompozicijos – koncerte, poetiškai pavadintame „Tai Yra Naktis, Neapšviestas Priemiestis ir Atsisveikinimas“. Šis renginys, organizuojamas atsikuriančios Lietuvos kompozitorių sąjungos (LKS) Jaunimo sekcijos SEKCIJA, pradės ilgalaikį nekomercinių meno projektų ciklą, nuolatos ir nemokamai pristatysiantį aktualiausias šiandienos muzikos meno naujienas.

Johno Woolricho kūrybinėje biografijoje – svarus indėlis į šiuolaikinę britų muziką: daugybė įvairaus žanro kūrinių, žymiausių pasaulio orkestrų bei ansamblių užsakymai, laurus pelniusio kolektyvo „The Composers Ensemble“ subūrimas, jau šešerius metus organizuojamas Aldeburgho festivalis ir kt. Pasak kritikų, kompozitoriui pavyko pasiekti gana retą dalyką – sukurti muzikos kalbą, nedelsiant atpažįstamą ir išskirtinę, tačiau tuo pat metu – paslaptingą ir painią. Iš tiesų, klausant jo muzikos lengva pastebėti, kaip nerūpestingai ir užtikrintai autorius pasirenka jam paklūstančius garsus; tačiau visiškai neįmanoma nuspėti, kada šie garsai nustebins ar net privers krūptelėti. Ir nors Johnas Woolrichas (kaip pats sako) kurdamas nesijaučia pasaulio muzikos istorijos dalimi, nesunku atsekti, kodėl naujosios LKS Jaunimo sekcijos SEKCIJA yra kviečiamas būtent šis kompozitorius: brandus kūrėjas, raginantis laisvai elgtis su savo idėjomis ir nebijoti iš naujo išrasti trūkstamus kūrybos būdus...

Koncerte „Tai Yra Naktis, Neapšviestas Priemiestis ir Atsisveikinimas“ skambės kameriniai Johno Woolricho kūriniai („That Is Night“, „The Unlit Suburb“, „A Farewel“ ir kt.), kuriuos atliks pianistė Marija Grikevičiūtė ir kiti jaunosios kartos lietuvių muzikantai – Toma Banzaitytė, Gertrūda Beinarytė, Vytautas Giedraitis, Rita Mačiliūnaitė, Justina Orlovskytė, Gabrielė Samolytė ir Rūta Vitkauskaitė. O renginio išvakarėse organizatoriai suteikia galimybę išgirsti atvirą pokalbį su pačiu kompozitoriumi: apie tai, kodėl kiekvieną kūrinį reikia pavadinti, kodėl kraštovaizdžiai sunkiai persikūnija į muziką, ir dar apie kai ką.

„Aš noriu, kad kompozitoriai būtų tam tikra prasme laisvamaniai, maverickai, – sako Johnas Woolrichas, – o šiaip aš tik noriu rašyti muziką, kurios man patiktų klausytis“.

Tai Yra Naktis, Neapšviestas Priemiestis ir Atsisveikinimas
Johno Woolricho kamerinė muzika
Sausio 16 d. 16 val. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11)
Įėjimas laisvas

Ką pasakė Johnas (Woolrichas)? O mes...?
Atviras pokalbis su kompozitoriumi Johnu Woolrichu
Sausio 15 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, J. Karoso salėje, II aukštas (Gedimino pr. 42)
Įėjimas laisvas Nemokamas

http://www.eb.lt/
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis