LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis BluesMusic.lt Naujienos Nuorodos Stasys Daugirdas - Šiuolaikinės gitaros pradžiamokslis
Stasys Daugirdas - Šiuolaikinės gitaros pradžiamokslis
Kas naujo? - Nuorodos

Autoriai: Stasys Daugirdas
Išleidimo metai: 2004
Puslapių skaičius: 222
Formatas: 21x30 cm
Įrišimas: Minkštas
2004
Lietuvių kalba

Anotacija

"Gitaros pradžiamokslis" - tai daugiau kaip dvidešimties metų muzikinės ir pedagoginės patirties rezultatas. Knygoje pateikiama dėstymo metodika remiasi garsiausiomis JAV džiazo mokyklomis: John Mehegan, David Baker, Jamey Aebersold, William G.Leavitt (Berklee muzikos koledžas) ir kt.

Šis veiklalas jau seniai laukiamas Lietuvos jaunimo bei gitaros specialybės pedagogų.
Daugiau informacijos apie šį leidinį bei gitaros instrumentą jūs sužinosite aplankę Internete svetainę www.gitara.lt.

"...Kaip profesionalas, klasikinės gitaros atstovas, galiu tik pasidžiaugti matydamas PIRMĄ lietuvišką išsamų darbą, skirtą visiems gitaros gerbėjams, be jokios abejonės, praturtinantį ir "klasikų " gitaristų akiratį. "
Julius Kurauskas
Gitaristas, Tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos muzikos akademijos vyr. dėstytojas

"...autoriaus pozicija pradedančiojo gitaristo atžvilgiu yra kuo suprantamiau ir prieinamiau išdėstyti visą turimą medžiagą... Suprantama, studijuojant šią knygą, - ne pro šalį būtų ir gitaros pedagogo konsultacijos (kad pradedantysis teisingai įsisavintų visą pateiktą knygoje medžiagą). Knygoje gausu S.Daugirdo originalių įvairiausių muzikinių užduočių sprendimų (nepamirštant ir lietuviško elementoriaus, bet neįkyraus kolorito!)...
Su geriausiais linkėjimais, su premjera!"
Saulius Šiaučiulis
Džiazo pianistas, Klaipėdos muzikos akademijos vyr. asistentas

"...Šis veikalas parašytas su begaline pagarba ir meile muzikos atlikėjo ir dėstytojo profesijoms, muzikantams ir studentams, eiliniams gitaros gerbėjams - visiems tiems, kam ši knyga seniai laukiama ir būtina..."
Sigitas Giedraitis
Estradinės muzikos skyriaus vedėjas, Vilniaus konservatorija

"...Be ilgo teoretizavimo, autorius iš karto pradeda nuo praktinių dalykų. Toks medžiagos dėstymo būdas yra ypač patrauklus pradedančiajam muzikantui. Visiškai pagristai galima tikėtis, jog jaunimas su entuziazmu imsis gitaros būtent su šiuo vadovėliu rankose... "
Laimis Vilkončius
Kompozitorius

Knygos ištrauka

Įžanga
Ši knyga skiriama Lietuvos jaunimui, vis labiau besidominčiam šiuolaikinės gitaros muzika. Tai mano daugiau kaip dvidešimties metų muzikinės ir pedagoginės patirties išdava. Knygoje pateikta metodika tinka ne tik dėstytojams, bet ir savarankiškai mokytis. Gitaros pratimai leis jums gana greitai perprasti solo ir akompanimento techniką visose dvylikoje tonacijų iš klausos. Be praktinių pratimų, rasite ir kelis pratimėlius raštu, kuriuos galėsite pasitikrinti pagal pateiktus atsakymus knygos gale. Optimistiškai jus turėtų nuteikti mano mokinių pieštos iliustracijos.

Na o jeigu jus domina šiuolaikinės gitaros, roko ar džiazo pakraipos gitaros metodika, tai jums dažnai tenka susidurti su muzikos terminais anglų kalba. Ši smulkmena (rašau „smulkmena", nes šių terminų yra ne tiek jau daug) dažnai atgrasina pradedančiuosius gitaristus. Tačiau nenusiminkite. Rašydamas šią knygą, stengiausi skaitytoją supažindinti su pastaruoju metu muzikos literatūroje vartojamais terminais, simboliais ir posakiais. Be to, knygos gale rasite žodyną, kuris padės jums susivokti skaitant ar mokantis iš tokių gitaristams skirtų žurnalų kaip "Guitar Player" ir pan.

Neabejoju - atidžiai perskaitę šią knygą, galėsite drąsiai įžengti į nuostabų šiuolaikinės gitaros pasaulį.

Stasys Daugirdas

 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis