LietuviųEnglish (United Kingdom)
Vilnius Bluegrass 2009
Kas naujo? - Naujienos trumpai

bluegr

V festivalis „Vilnius Bluegrass 2009“ vyks lapkričio 20 - 21 dienomis Vilniaus Rotušėje.

Pagrindinė festivalio žvaigždė - Pasaulio Bluegrasso legenda, žmogus grojęs pirmojoje bluegrasso grupėje „Bluegrass boys“ pas patį bluegrasso tėvą Billą Monroe. Tai PETER ROWAN.Taip pat festivalyje gros Europos Bluegrasso konkurso „La Roche 2009“ II vietos laimėtojas „The New Essex Bluegrass Band“ iš Anglijos, „Country saloon“ iš Rusijos, Lonstar trio iš Lenkijos ir kiti, kuriuos paskelbsime vėliau.

Jam session nuo 22 val. vyks bare „BoBo“. Juos ves Lietuvos muzikantai.
Meistriškumo kursai vyks lapkričio 21 d. (šeštadienį) Vilniaus Rotušėje.

Bilietai bus parduodami prieš koncertus (nuo 17 val.). Bilieto kaina vienai dienai 16 lt., abiem dienom – tik 24 lt. Vaikams nuo 7 metų – 8 litai, vaikai iki 7 metų nepageidaujami.

Peter RowanPeter Rowan (JAV) – pasaulio bluegrasso žvaigždė, Amerikos muzikos legenda, bluegrass, old time, americana dainininkas ir gitaristas bei kompozitorius. Taip pat groja mandolina ir jodluoja. Rowanas 1964 – 67 grojo ir dainavo legendinėje Bill‘o Monroe grupėje „Blue Grass Boys“, drauge su Davidu Grismanu įkūrė psichodelinio roko grupę „Earth Opera“, su Richardu Greenu grojo grupėse „Seatrain“ ir „Muleskinner“.

American centerP. Rowanas drauge su broliais daug koncertavo ir įrašinėjo grupėje „The Rowans“. Nuo 1972 metų dalyvauja įvairiausiuose projektuose su daugybe muzikantų. Tai neabejotinai didžiausia festivalio „Vilnius bluegrass“ žvaigždė ir be jokios abejonės žinomiausias bluegrasso muzikantas, kada nors apsilankęs Lietuvoje. Peterio Rowano pasirodymą Vilniuje remia JAV ambasada Lietuvoje.

 

 

„New Essex Bluegrass Band“ (Anglija). „New Essex Bluegrass Band“Šis pavadinimas pirmą kartą buvo išgirstas 1995 metais po koncerto Wivenhoe Folk klube. Per dešimtmetį kolektyvas niekuomet nepakeitė stiliaus ir muzikinio mąstymo ir tapo geriausia tradicinės bluegrasso muzikos grupe Anglijoje. Šią vasarą Europos Bluegrasso konkurse „La Roche 2009“ Prancūzijoje tapo II vietos laimėtojais. Grupė laikosi tradicinės šios muzikos sudėties ir muzikavimo bei dainavimo ypatumų. Grupės repertuare Bill Monroe, Flatt & Scruggs, the Stanley Brothers, Reno & Smiley, Jim & Jesse, kadaise atlikta muzika. Griežta banjo stilistika, smuikas ir mandolina persipina su autentiškomis balsų harmonijomis ir papildo jas. Tai, kaip sako grupės nariai, yra bluegrasso muzikos širdis.

LonstarLonstar trio (Lenkija). Michalas Lonstaras – neginčijamai didžiausia lenkų country muzikos figūra, šios subkultūros Lenkijoje autentiška gyva legenda, jos iniciatorius ir variklis.Tai dainininkas, gitaristas, dainų autorius. Jo dainos Lenkijoje momentaliai tampa hitais. Įvairių projektų ir festivalių autorius, rengėjas, vedėjas, žurnalistas ir muzikos propagandininkas, radijo ir TV laidų vedėjas.
Lonstaras yra kultinis įvairių kartų lenkų country muzikos atlikėjų ir gerbėjų herojus.
Lonstar trio sudėtis: Lonstar – balsas, gitara, lūpinė armonika, Janusz Tytman – mandolina, Jerzy Stelmaszczuk – boso gitara.

„Country Saloon“Grupė „Country Saloon“ buvo įkurta 1979 metais, Rusijos mieste Gorky (dabar  Nizhny Novgorod), prie kalbų instituto. Tai buvo lyg studentų laisvalaikio leidimo forma. Nuo 1989 metų grupė įsijungė į country muzikos judėjimą, aplankė nemažai festivalių. Jie grojo tradicines country muzikos temas ir savo pačių sukurtas country bei bluegrass stiliaus kompozicijas. 2005 grupę ištiko permainos. Pasikeitė du ansamblio nariai, pasikeitė programa ir stilius. Daug dainų kuria pats „Country Saloon“ lyderis Michailas Dushinas. 2006 metais sėkmė lydėjo grupę  festivalyje La Roche-sur-Foron (Prancūzijoje), kur jie laimėjo II vietą Europos bluegrasso grupių konkurse.  2007 Country Saloon kaip svečiai grojo Craponne-sur-Arzon festivalyje (Prancūzijoje), 2008 vasarą „Country Saloon“ koncertavo JAV (Tennessee ir Virginia).

 

 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis