LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis BluesMusic.lt Naujienos Naujienos trumpai RELAX Live! - Skye - klube „New York“
RELAX Live! - Skye - klube „New York“
Kas naujo? - Naujienos trumpai
2009 m. lapkričio 13 d. Vilniuje, klube „New York“

Agentūros RELAX Live! pranešimas 

2009-11-06
Vilnius 

Naujasis dainininkės Skye albumas išleistas koncerto Vilniuje išvakarėse 

Po audringai sutikto debiutinio albumo „Mind How You Go“, buvusi grupės  “Morcheeba” vokalistė Skye, dažnai vadinama trip-hopo Karaliene, pristato savo antrą solinį albumą “Keeping Secrets”. “Su soliniais koncertais keliaudama po Europą, Ameriką ir Kanadą, laisvalaikiu tarp pasirodymų pradėjau rašyti naujas dainas. Antrąjame mano albume dainos yra atpalaiduojančios, jose nėra jokios įtampos”, teigia pati daininkė. 

Šalia gyvenimo draugo ir kūrybos partnerio Styvo Gordono, Skye pradėjo kurti dainas ir su savo koncertinės grupės gitaristu Johnu Robertsonu. “Mes tiesiog susitinkame ir kuriame kartu savo malonumui”, teigia ji. Skye taip pat atnaujino kūrybinius ryšius su dabar Los Andžele įsikūrusiu Gary Clarku, su kuriuo kartu sukūrė dainą “Love Show” - vieną geriausiai žinomų jos dainų iš pirmojo albumo “Mind How you Go”. Šią dainą buvo galima girdėti populiariame TV seriale “Greys Anatomy”. Singlas “Love Show” buvo labai populiarus visoje Europoje radijo stočių eteriuose ir buvo pakilęs į 1-ąją vietą iTunes tope. “Tai buvo viena iš labiausiai grojamų dainų Italijoje, šalia Madonnos “Sorry” ir Gnarls Barclay “Crazy”, su jauduliu balse dainos sėkmę prisimena Skye.  

Nepaisant pirmojo solo albumo sėkmės, Skye bendradarbiavimas su įrašų kompanijomis nebuvo labai sėkmingas. “Aš įrašiau grupės Gorillaz dainos “Feel Good” koverį, šis įrašas buvo plačiai grojamas radijo stotyse, o ypač didžiojoje Britanijoje. Staiga sužinojau, kad kompanija “Karova” (Warner padalinys) nebeegzistuoja.” Po kelių mėnesių tokia pati situacija pasikartojo su kita įrašų kompanija “Cordless” iš JAV. “Aš negalėjau tuo patikėti, tai labai liūdino! Aš susitariau atsiimti savo įrašus iš Warner ir dabar jais rūpinuosi pati“, sako Skye.

 
Kai apsisprendė įrašyti antrąjį albumą “Keeping Seecrets”, Skye pasikvietė į pagalbą du talentingus prodiuserius. Alexą Smithą, anksčiau dirbusį su prodiuseriu Marius De Vries, įrašant albumus su  Rufus Wainwright ir Bebel Gilberto. Ir Ivorą Guestą, paskutinio Grace Jones albumo “Hurricane” ir Oskarą pelniusios dokumentikos “Taxi To The Dark Side” prodiuserį. 

“Kai pradėjome dirbti, manėme, kad įrašysime pusę albumo. Tačiau įrašę 5 dainas, buvome pagauti įkvėpimo ir supratome, kad galime įrašyti viską – taip ir padarėme!”, prisimena Skye. “Palaikoma Styvo ir mano menedžerio, aš pati priėmiau visus sprendimus. Man tiesiog atsivėrė akys! Aš buvau nustebinta, kiek daug galima padaryti be įrašų kompanijos.“ 

Šis naujas įrašas bus speciali dovana fanams. Nuo virpančios pop muzikos dainoje “The Shape I'm In” iki prabangiai melancholiškos “Maybe To Spain”. Šis albumas yra pilnas jos gundančios asmenynės ir jos pasakojamų istorijų. “Aš nieko negaliu padaryti, tačiau esu įtakojama savo aplinkos ir savo pačios pojūčių”, sako Skye. “Dabar aš jau norėčiau, kad dainos būtų mažiau apie mane”. 

"Keeping Secrets" - angeliškas ir iki skausmo gražus albumas, kuriame galima rasti ir niūrių gaidų, ir sodrios aranžuotės, kurių fone subtiliai įrėminamas dieviškas Skye balsas. 

Skye savo naujus kūrinius jau ne kartą pristatinėjo koncertų metu. Jos pasirodymai visada patrauklūs ir nepaprastai intymūs, jos netrikdo net didelės minios žmonių. “Aš mėgtu dainuoti jiems, žiūrėti jiems tiesiai į akis”, sako Skye. Subtili East Endo tarmė yra dalis jos savito dainavimo, bet Skye įrodo, kad ji yra daugiau nei tik nuostabus balsas. Ji yra dainų autorė, kuri pajėgi sujungti savo žodžius ir muziką į vieną malonią ausiai nuotaiką.


Skye Edwards, kurios tikrasis vardas yra Shirley Klarisse Yonavive Edwards, gimė 1974 metais Londone. Nuo pat grupės „Morcheeba“ susikūrimo 1995 metais iki 2003-ųjų ji buvo pagrindinė kolektyvo vokalistė ir išpopuliarėjo su grupe visame pasaulyje. Stebuklingas Skye balsas lydėjo grupę „Morcheeba“ jos šokių, elektroninės bei trip-hop muzikos šlovės metais. Kūriniai, kuriuos atliko Skye, tapo tikrais šio stiliaus deimančiukais.

Kalbos apie išėjimą iš „Morcheebos“ prasidėjo įrašinėjant albumą “Charango”. Darbo studijoje metu vienas iš grupės narių pareiškė, jog norėtų pasiimti 5 metų atostogas. Tai reiškė, kad grupėje atsirado minčių apie išsiskyrimą. Po tokios netikėtos žinios Skye pradėjo galvoti apie solo projektus be kitų grupės narių.

Dainininkė Skye Edwards, pradėjusi savo solo karjerą, prisistato tiesiog kaip Skye. Tai jos pilno vardo ir pavardės Shirley Klarisse Yonavive Edwards pirmosios raidės.

Skye debiutinis solo albumas “Mind How You Go” buvo išleistas 2006 metais. Pirmasis singlas iš šito albumo “Love Show” užėmė aukštas pozicijas Europos radijų hitų paraduose. O Italijoje ši daina išsilaikė viršutinėse topų pozicijose net 8 savaites. Su savo debiutiniu albumu Skye aplanke daug Europos miestų, festivalių, klubinių koncertų. Publika ją priėmė neįtikėtinai šiltai.

Pirmasis Skye solo albumas buvo tarsi šuolis iš tamsos į šviesą. Tai buvo kelionė į nežinią, nes ji tiesiog nežinojo, kur tai ją nuves. Daugumos kritikų vertinimu “Mind How You Go” - tai stulbinantis albumas su ryškiomis dainomis, pristatantis atlikėją naujoje šviesoje ir naujame amplua. Tai Skye, kokios Jūs niekada prieš tai dar negirdėjote. Šiame albume ji atlieka savos kūrybos dainas, pasakoja savo gyvenimo istorijas ir išgyvenimus.

Jos balsas pažįstamas visiems, tačiau tik nuo pat solinės veiklos pradžios tapo aišku, kad ji yra kur kas daugiau nei tik vokalistė. Jos dainos - tai ne tik stebuklingas, jausmingas balsas, bet ir nuostabi Skye-kompozitorės muzika bei Skye-žodžių autorės stebuklingos istorijos.

“Niekada nesiekiau būti solo atlikėja. „Morcheeba“ buvo mano gyvenimo dalis. Visada didžiavausi tuo, ką dariau grupėje. Niekada neapsimetinėjau dainuodama kitų parašytą tekstą. Tačiau tai, ką darau dabar, labiau asmeniška. Man dabar nereikia išmokti ir ieškoti emocijos dainai, dabar tai yra visiškai tikra, nes tai yra čia, tai - mano jausmai. Kai Skye kas nors klausia, ką tau pačiai reiškia pirmasis solinis albumas “Mind How You Go”?, ji atsako: “Šitas albumas ir esu aš.”

2008 metais Skye, bendradarbiaudama su Marcu Collinsu iš prancūzų grupės „Nouvelle Vague“, dalyvavo įrašant albumą su populiariausiomis dainomis iš praeito amžiaus 9 dešimtamečio filmų. Į albumą pateko tokios dainos, kaip Davido Bowie daina „This Is Not America“, „Duran Duran“ daina „A View To A Kill“ iš filmo apie Jamesą Bondą ir „Blondie“ hito „Call Me“ interpretacija reggae stiliumi, kurią Skye labai dažnai atlieka ir savo koncertuose.

2009 metų pavasarį Skye atsidavė antrojo solinio albumo darbiniu pavadinimu "Keeping Secrets" įrašams. Gegužės mėn. 27 dieną - jos 35-ojo gimtadienio proga - daina „Not Broken“ iš būsimojo albumo buvo patalpinta dainininkės oficialiame myspace puslapyje. Visas albumas klausytojams turi būti pristatytas jau šį rudenį.

Naujausias Skye dainas, kaip ir visus ankstesnius jos atliekamus populiariausius solo kūrybos bei „Morcheeba“ kūrinius, gerbėjai galės išgirsti vieninteliame Baltijos šalyse koncerte 2009 m. lapkričio 13 d. Vilniuje, klube „New York“. Bilietus į šį renginį galima įsigyti visose „Tiketa“ kasose ir internete:
www.tiketa.lt/Show.aspx?EvnID=3178&ShwID=10569&CtgID=18&LngID=LT.
 
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis