LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis BluesMusic.lt Naujienos Naujienos trumpai Mirė įžymus išradėjas ir muzikantas elektrinės gitaros pionierius Lesas Paulas
Mirė įžymus išradėjas ir muzikantas elektrinės gitaros pionierius Lesas Paulas
Kas naujo? - Naujienos trumpai

New York, NY...August 13, 2009..

Mirė legendinis gitaristas ir išradėjas Lesas Paulas, atvėręs naujus muzikinius horizontus viso pasaulio muzikantams.
Legendinis gitaristas ir išradėjas Lesas Paulas, kuris sukūrė pilnavidurio korpuso "Gibson" elektrinių gitarų, pavadintų jo vardu, dizainą, ketvirtadienį mirė, pranešė kompanija "Gibson Guitar".
LPaului nubo 94 metai. "Jis šiandien mirė dėl stipraus plaučių uždegimo komplikacijų Vait Pleinso ligoninėje Vait Pleinse Niujorko (valstijoje), apsuptas šeimos narių ir mylimųjų", - sakoma kompanijos pranešime.
"Gibson" L.Paulą vadina žmogumi, padariusiu "vieną svarbiausių poveikių 20-ojo amžiaus garsui".
Iš pradžių garsėjęs kaip puikus gitaristas, L.Paulas vėliau pakeitė muzikos kryptį. Jis vienas pirmųjų perėjo nuo akustinės prie elektrinės gitaros ir išrado daugiatakelį įrašinėjimą.
L.Paulas, kurio tikrasis vardas yra Lesteris Williamas Polsfussas, gimė Vokešoje Viskonsine 1915 metų birželio 9 dieną. Vaikystėje jis puikiai grojo gitara, o būdamas 17-os metė mokyklą, kad galėtų groti su "Sunny Joe" Wolvertono "Radio Band".
Jis grojo džiazą, 1936-aisiais įrašė savo pirmuosius įrašus, o 1938-aisiais atvyko į Niujorką groti per nacionalinį radiją.
Įpusėjęs ketvirtą dešimtį metų L.Paulas buvo vienas populiariausių šalies gitaristų. Per savo karjerą jis yra grojęs su tokiomis žvaigždėmis kaip Natas "Kingas" Cole'as ir Louisas Armstrongas.
Jis derino džiazą, vakariečių svingą, pietrytinių valstijų kalniečių muziką ir sukūrė "Les Paul trio", kuris nuolat grodavo populiarioje Bingo Crosby radijo laidoje. Pirmojo L.Paulo hito su B.Crosby ir trio "It's been a long, long time" egzempliorių buvo parduota milijonai.
Savo karjeros pabaigoje, jis pataisė pašlijusią sveikatą ir nuolat grodavo Niujorke. 2005 metais jis išleido du "Grammy" laimėjusį albumą "Les Paul and Friends: American Made World Played" su tokiais elektrinės gitaros herojais kaip Keithas Richardsas ir Ericas Claptonas.
Tačiau didžiausius savo laimėjimus jis pasiekė technikos srityje - padėjo sukurti pilnavidurio korpuso elektrines gitaras ir daugiatakelių įrašų techniką, kuria naudodamosi grupės gali skirtingas partijas įrašyti atskirai, o tada jas sujungti.

Daugiau skaitykite:
http://www.valstietis.lt/

http://www.gibson.com

 

 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis