LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis BluesMusic.lt Naujienos Naujienos trumpai Mirė Čikagos bliuzo ikona Koko Taylor
Mirė Čikagos bliuzo ikona Koko Taylor
Kas naujo? - Naujienos trumpai

2009 birželio 3 d. Northwestern Memorial ligoninėje, dėl pooperacinių komplikacijų mirė Grammy ir daugeliu kitų bliuzo nominacijų apdovanota, "Bliuzo karalienė Koko Taylor. Koko Taylor buvo 80 metų amžiaus.
Pranešė Marc Lipkin iš Alligator Records.
****

Taylor (tikrasis vardas Coral Walton) gimė tėvo - fermos pusininko namuose Memfyje. 1952 -aisiais atvyko į Čikagą. Dirbo namų tvarkytojos darbą. Šeštojo dešimtmečio pradžioje pradėjo dainuoti įvairiuose bliuzo kolektyvuose ir išklausius jos dainavimą garsiajam Willie Dixon'ui netrukus pasirašė pirmąjį kontraktą su Chess Records. 1965 ji įrašė pirmąją įžymią savo dainą "Wang Dang Doodle."

Šią dainą ji dainavo ir savo paskutiniame pasirodyme Memfyje the Blues Music Awards, kai ji buvo pagerbta Tradicinio bliuzo metų artistės nominacijoje (Traditional Blues Female Artist of the Year).

Laidotuvėms ruošiasi ir ged Taylor vyras, Hays Harris; duktė Joyce Threatt; žentas Lee Threatt, anūkai Lee, Jr. ir Wendy, ir trys proanūkiai.
Tailor paprastai surengdavo po 200 pasirodymų per metus. Tačiau 2003-aisiais ją staiga ištiko širdies smūgis ir ji 28 dienas išbuvo komoje. Iš ligoninės išėjo tik po keturių mėnesių, iš naujo turėjo mokytis vaikščioti. Dėl to iki 2004 pavasario negalėjo surengti nė vieno koncerto.

Kadaise, kai Taylor atvyko į Čikagą, kur tuomet vyravo garsus ir šiurkštokas bliuzo stilius, ji baiminosi, kad jos muzikos ir dainavimo maniera bus sunkiai suprantama. „Tačiau aš užmerkaiu akis ir pradėjau dainuoti," - pasakojo ji, savo 2007-ųjų interviu dienraščiui Čikago Tribune. „Tuomet scenoje nebuvo kitų moterų"
Ir greitai jos galingas balsas pavergė visus abejojusius.

Žr. taip pat:
Koko Taylor fotogalerija.
Check out the best of Koko Taylor in Turn it Up on chicagotribune.com HERE.
Pagal: Trevor Jensen and Greg Kot
http://www.chicagobreakingnews.com/
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis