LietuviųEnglish (United Kingdom)
Apie svetainę bluesmusic.lt
Bliuzas Lietuvoje - Bliuzo vietos

Apie bliuzą - muziką nuo kurios prasidėjo visos kitos šiuolaikinės muzikos kryptys, informacijos lietuviškai mažoka.
Tai išduoda dažnokai rimtų muzikos kritikų ir žurnalistų straipsniuose ir pristatymuose painiojamos bliuzo kryptys, muzikantai, prioritetai.
O bliuzo Lietuvoje pastaruoju metu vis daugiau.
Todėl, ši svetainė, nepretenduojant į didelės enciklopedijos statusą, skirta susipažinti su bliuzu - tikrai amerikoniškos kilmės muzika. Susidėlioti mintis, pasiklausyti tos geros muzikos.


Šaltiniai - pačių muzikantų ir atlikėjų internetiniai puslapiai, bei Wikipedija. Wikipedija kaip šaltinis pirmiausia pasirinkta todėl, kad per pastaruosius metus, anglakalbių bliuzo entuziastų dėka labai pagausėjo straipsnių apie bliuzą (kryptis, istoriją, atlikėjus), straipsniai tapo daug profesionalesni ir patikimesni. Taip - kalbu apie anglišką Wikipedijos pusę. Antra - Wikipedija yra laisvoji enciklopedija,leidžianti cituoti, kopijuoti ir platinti joje esančius straipsnius, nebijant, kad bus pažeistos kažkieno autorinės teisės. Trečia - nors anglų kalba Wikipedijoje apie bliuzą informacijos jau yra labai daug, deja, lietuviškai - beveik nieko. Todėl, nors dabar dauguma cituojamų straipsnių yra anglų kalba, jie po truputį bus verčiami į lietuvių kalbą. Čia laukčiau ir galimos bendraminčių pagalbos.

Video ir muzika
Muziką saugo gana griežtos autorinės teisės. Čia dažniausiai rasim muzikos iš YouTube - to, dabar jau Googlui priklausančio, amžinojo kario su autorinėmis teisėmis. Pastaruoju metu labai žymiai pagerėjus vaizdo ir garso kokybei, YouTube tikrai vertas naujo dėmesio. Publikuojantys ir leidžiantys publikuoti (Web Embedding Allowed) neturėtų tikėtis, kad įdėti video į kitus puslapius, būtų laikoma neetiška autorinių teisių atžvilgiu. Beje savo video į YouTubą įkėlinėja ir šių eilučių autorius. Sukaupta gana didelė videoteka(ir nė kiek negaila, kad ne viską kėliau į anuometinį, blankujį YouTube).

Bluesmusic.lt nuorodose, galima rasti kur patikusios muzikos nusipirkti, arba gerai paieškojus, kitokiu būdu įsigyti. Forume galima būtų norintiems apsikeisti mėgstama muzika.

Svetainė tobulėja ir tobulės, todėl prašau atleisti už galimas klaidas. Nesu nei muzikologas, nei muzikos ekspertas, - tik melomanas, todėl mėginsiu (ir kviečiu kartu) sužinoti ir išmokti daugiau apie bliuzą, bliuzo vaikus - džiazą, roką ir kitą gerą muziką. Tam padės žinomų, rašančių apie muziką žurnalistų straipsniai, žurnalistų, kurie maloniai sutiko padėti.

Žavu, kad mūsų būrys auga. Supratimo apie gerą muziką mūsuose (ir manyje) dar nėra per daug.
Būsiu dėkingas už pastabas ir komentarus.

BluesMusic.lt kūrėjas ir administratorius.

Gintas Vaigys
gintas@vaigys.lt
Mob.+370 614 61574

BluesMusic.lt straipsnių autoriai ir draugai:

“Tamsta” - Gyvos muzikos klubas

Geros muzikos klubas Kaune

Aula Blues Club Vilniuje

Agentūra RELAX Live!

Mindaugas Peleckis - melomanas, rašytojas, žurnalistas - puikių straipsnių apie muziką autorius.

Lukas Devita - publicistas, avangardinis menininkas, ufologas. turbūt visiems žinomi jo straipsniai apie muziką. Straipsnių autorius.

Girl in BLues - tiesiog Girl in BLues, viskas tuo pasakyta. Straipsnių autorė.

Valius - bliuzo gerbėjas, straipsnių autorius.

Tomas Vaigauskas - web padėjėjas

Prisidėkit ir jūs.
Rašykit.
O rekomenduokit ne tik vertingą straipsnį, bet ir bent autoriaus kontaktus, kad būtų galima suderinti publikavimą.

 

 

 

 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis