LietuviųEnglish (United Kingdom)
Blues Makers
Bliuzas Lietuvoje - Bliuzo muzikantai

Blues Makers Nariai

Virgilijus Jutas – vokalas, gitara, lūpinė armonikėlė;
Andrej Polevikov - klavišiniai;
Gediminas Alekna – bosinė gitara;
Bernardas Tomaševič – mušamieji .


Ex – nariai:
Ramūnas Vaitkevičius – klavišiniai;
Virginijus Prieskenis (LOLO) – bosinė gitara;
Tomas Maslauskas – bosinė gitara;
Povilas Girdenis – bosinė gitara;
Paulius Zdanavičius – klavišiniai;
Benas Vainas - bosinė gitara;
Olegas Sochinas - gitara.
Albumai
1994 m. – CSS. „MAKING BLUES“
1995 m. – CSS „ACOUSTIC TRIO“
1997 m. – CSS ir CD „MES LIEKAME ČIA“
2001 m. – CD „UŽBURTAME RATE“ kartu su Neda
2002 m. – CD „LIVE IN VILNIUS“ kartu su King Lion (Jamaika)
2005m - CD „ LIVE AT TAMSTA’’kartu su Scott Albert Johnson(USA)
2006m - CD,, LIVE AT VARNIAI BLUES FESTIVAL 2006“ V.Jutas& A.Belkin

 

Bio

Jau trylika metų jie žinomi kaip „bluzmeikeriai“. „Blues Makers“ repertuare nuo 1990 metų skamba bliuzo, džiazo ir roko klasika, variacijos, savos kūrybos kompozicijos lietuvių ir anglų kalba. Antrą dešimtmetį „bluzmeikeriai“ aktyviai dalyvauja tiek, Lietuvos, tiek užsienio muzikos gyvenime.
Spartūs debiutantai
1990 metai
Tik susikūrusi grupė „BLUES MAKERS“ tais pačiais metais šturmuoja Lietuvos muzikos rinką.
Grupė debiutuoja festivalyje „Rock SUMMIT90“, akcijoje Europos kelias, hipių suvažiavime „Ariogala 90“.
Metų pabaigoje „Blues Makers“ įkūria pirmąjį Lietuvoje „Blues & Rock‘n‘Roll“ klubą Vilniuje. Lankytojai klausosi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio atlikėjų balsų.

Pirmagimis

1994 metai
Per pirmuosius dvejus 1990 – 1992 grupės gyvavimo metus sukurtos Virgilijaus Juto dainos ir klasikinės bliuzo kompozicijos išleidžiamos pirmojoje audiokasetėje „MAKING BLUES. reikalai“. Albume bendradarbiauja Neda Malūnavičiūtė (pritariantis vokalas), Liudas Mockūnas (saksofonas sopranas) ir Saulius Valiukonis (saksofonas tenoras). Keturi iš aštuonių kūrinių – Virgilijaus Juto, kiti – Willie Dixon, Brown / McShann, J.Reed ir John C.Fogerty aranžuotės.

Kalifornijos dvasia

1995 – 1996 metai
„Blues Makers“ bendradarbiauja su tuo metu Lietuvoje apsigyvenusiu James Brown iš Kalifornijos. Su naujomis idėjomis ir nauju veidu grupė koncertuoja didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Grupės lyderis V.Jutas prodiusuoja projektą „ACOUSTIC TRIO“, kasetę išleidžia „Bomba Records“. 1996 metais projektas dalyvauja „MOULIN BLUES OSPEL“ festivalyje Olandijoje.

Naujas polėkis

1997 metai
Prasideda naujas kūrybos etapas. Sukuriama nauja savos kūrybos programa lietuvių kalba. Debiutinė daina „Iliuzijų laivas“ patenka į „RADIOCENTRO“ TOP 10. „Iliuzijų laivas“ patenka ir į LRT konkurso „Muzikinis viešbutis“ finalą.
Išleidžiama kasetė ir kompaktinis diskas „Mes liekame čia“.
Sėkmingai dalyvaujama festivalyje „Nida ’97, country muzikantų ture po Lietuvą „Šerifo atostogos ‘97“, Varnių bliuzo naktyse, „Country & Blues“ festivalyje, „Pūdas druskos“ Druskininkuose.
Ir čia dar tikrai ne viskas...
Palangos „Anapilio“ muzikos klubo organizuotame koncertų cikle „BLUES MAKERS“ akomponuoja Arinai, Latvijos žvaigždei Pete Anderson, surengia daug koncertų su JAV gyvenančiu dainininku Žilvinu Bubeliu.
Projektas „Jumping Alex & BLUES MAKERS” dalyvauja dideliame tarptautiniame renginyje „Roko maršas ‘97”

Auksiniai metai

1998 metai
Grupės lyderis Virgilijus Jutas sėkmingai dalyvauja Juozo Milašiaus projekte „Auksinės gitaros“ 4 gitaroms kartu su Vladu Slavinsku ir Martynu Kuliavu. Sėkmingai pasirodoma „Birštono JAZZ“ ir „Vilniaus JAZZ ‘98“ festivaliuose.
1998-1999 metais grupė „BLUES MAKERS“ festivalyje „Vasaros maratonas“ tampa geriausia Lietuvos bliuzo grupe.
Juodasis bliuzas
1999 metai
Juodojo bliuzo motyvų grupėje atsiranda kartu su juodojo bliuzo dainininku Jimmy Lawson iš JAV.
Projektai tęsiasi...
2001 metai
Projektai su Jimmy Lawson tęsiami Varnių bliuzo festivalyje.
Išleidžiamas albumas „Užburtame rate“ („Bomba records“) pritariant populiariai POP & JAZZ daininkei Nedai.
Daug visko…
2002 metai
Publikai pristatomas projektas su King Lion iš Jamaikos. Kartu su juo išleidžiamas kompaktinis diskas “LIVE IN VILNIUS”.
Virgilijus Jutas duetu su Alexander Belkin dalyvauja XI „OLSZTYNCKIE NOCE BLUESOVE“ festivalyje Lenkijoje.
Metų pabaigoje „BLUES MAKERS“ gauna Lietuvos nacionalinio radijo geriausios roko grupės apdovanojimą.
Klausosi ne tik Lietuva
2003 metai

Metus „BLUES MAKERS“ pradeda turais Vokietijoje (Hannover Bluesgarage) ir Rusijoje (R & B Cafe, B.B. King Blues Club Maskvoje).
Pavasarį V.Jutas publikai pristato Jazz, Rock ir folk akustinių gitarų projektą “Gitarų suokalbis” kartu su Gary Lowell (JAV).
Tesiasi glaudus bendradarbiavimas su pop-jazz atlikėja Neda.
Muzikinis klubas Brodvėjus išrenka B.M. geriausia metų JAZZ&Blues grupę.
Vasara turas po Lietuva su Blues & Rock atlikeju iš JAV. Gary Lowell. Varniuose 2003 sudalyvauta su pučiamuju grupė „Green Bridge Band“.
2004 metai
B.M. & „Green Bridge Band“. pasirodo prestižiniame Kaunas Jazz festivalyje. Varniai 2004 sudalyvauta su King Lion ir metų pabaigoje Blues Makers apsilanko Lenkijoje kur groja kasmetiniame Torun Blues Meeting.
2005 metai
Grupė kartu su lūpinės armonikėlės vituozu iš JAV Sott Albert Johnson įrašo albumą LIVE AT TAMSTA .Vasarą B.M .jau koncertuoja BUDEN mieste(Western farm)Švedijoje.
2006 metai
Grupė dalyvavo international Galicija Blues Festival Krosno(Lenkija). Varniai Blues Festival B.M. pristatė modernų „Blues Groove Project“ kartu su DJ Laimiu.
V.Jutas & A.Belkin Acoustic Duo Įrašė savo pirmąjį CD pavadinimu ,, Live At Varniai Blues Festival” Kiek vėliau V.Jutas & A.Belkin,pasitelkę ritmo sekciją B.Tomaševič(mušamieji)
S.Sopelev (Bosinė gitara) sudalyvavo Visagino Country 2006 su specilia programa- Country,Blues,Rockabilly.
2007 metai
Pavasarį ,,Acoustic Duo“ grojo ir pristatė bliuzo situaciją Lietuvoje ,, In the Circle of blues“ Music Festival Suwlki (Lenkija) o vėliau Duo surengė koncertinį turą Izraelije, kur prie jų prisijungė lūpinės armonikėlės virtuozas Dov Hammer (JAV-Izrael)
Varniai 2007 Festivaliui Bluesmakers paruošė projektą Tribute to Eric cCapton, kartu su vien geiausiu Lietuvos gitaristu G.Šulinsku.
Rudenį V.Jutas kaip svečias su grupe ,,Road Band“ dalyvavo Alanya Jazz days (Turkija)
2008m Vasario 16d. BluesMakers ir Neda surengė šventinį koncertą Lietuvos ambasadoje Švedijoje(Stockholm) nepriklausomybės dienai pažymėti.Akustinis duetas V.Jutas&A.Belkin buvo pakviesti į Eutin Blues Festival 2008(Vokietija) Tradiciškai B.M.pristatė naują originalią programą lietuvių kalba Varnių bliuzo festivalyje ir sėkmingai pasirodė Suwalki Blues festival 2008(Lenkija)
V.Jutas (Acoustic one) debiutavo bardų festivalyje Akacijų alėja (Kulautuva) Kartu su žymiu prodiuseriu Andriu Boresivečium įrašo kelias dainas debiutiniam soliniam albumui.
Kaip apšildanti gupė BluesMakers & Roadband (Jungtinės pajėgos) pasirodė prieš John Mayal.
Akustinis duetas&Darius kodikas(Sax) apšildė Candy Dufler ir Chris Botti. Ir tt.
Repertuarą sudaro BLUES Rock‘n‘roll, POP-ROCK klasika. Lietuviški hitai, savos dainos iš albumų; „Reikalai“ 1994, „Mes Liekame Čia“ 1997, „Užburtame Rate“ 2001.

http://www.blues.lt/bluesmakers/

Kontaktai:
Virgilijus Jutas E-mail. Bluesmakers@blues.lt , Pylimo 22-1, Vilnius, Lietuva.
Pasiklausyti:
myspace.com/bluesmakerslt
http://bluesmakers.frype

 

 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis