LietuviųEnglish (United Kingdom)
Arina
Bliuzas Lietuvoje - Bliuzo muzikantai

Arina Borunova gimė 1969-ųjų vasario 13 dieną Kaune. Vandenis – ramus jos būdas gyvenime visiškai atitinka horoskopo ženklą. Šviesios atminties jos tėvas Petras - vietos rusas. Šviesios atminties motina Zinaida į Lietuvą atitekėjo iš Ukrainos. Ją iš komandiruotės į Kauną atsivežė Arinos tėvas.
Dainininkė išaugo Kalniečių rajone. Baigė 20-ąją rusų mokyklą. 1993-aisiais ji baigė Juozo Gruodžio klasikinio dainavimo klasę.
Arinos bliuzo karjera prasidėjo 1989-aisiais. Ji tapo pirmojo Lietuvoje surengto ritmenbliuzo ir rokenrolo čempionato nugalėtoja. Čia originalaus balso merginą pastebėjo patyrę tų laikų rokeriai – grupė "Veto bank". Su ja Arina dainavo 10 metų. Išsiskirsčius grupei kai kurie muzikantai su dainininke koncertuoja ir dabar.
1991-aisiais Arina su grupės būgnininku Vytu Čeplinsku susilaukė sūnaus Martyno.

1992-aisiais basakojė Arina laimėjo pagrindinį prizą prestižiniame Jūrmalos (Latvija) festivalyje. Sėkmę jau atnešė jausmingai atlikta Arūno Navadničėno daina "Rain Is Coming down". Po metų ta pati daina Arinai "Grand Prix" sėkmę pelnė tarptautiniame Sopoto (Lenkija) festivalyje.
Čia išleidžiama pirmoji jos ir grupės "Veto bank" kasetė "My Crazy World" ir vaizdo klipas dainai "Rain Is Coming Down". Tais pačiais metais vėl ta pati daina Arinai pagrindinį prizą pelnė tarptautiniame Brašovo (Rumunija) festivalyje.
Po to pasipylė Arinos apdovanojimai Lietuvoje. Pirmą kartą surengtuose Lietuvos muzikiniuose apdovanojimuose "Bravo" šou profesionalai ją pripažino geriausia 1993-ųjų metų vokaliste. Po metų ji tą pati titulą gavo iš "Radiocentro" klausytojų tradiciniuose šios radijo stoties apdovanojimuose. Tuo pačiu atsilygino ir tuo metu populiarios radijo stoties "Ultra vires" klausytojai. Ariną geriausia pripažino daugybė to laiko konkursų. Gerbėjai ją pavadino Lietuvos bliuzo karaliene.
Arina ir "Veto bank" daug koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Rusijoje, Latvijoje, Italijoje, Ukrainoje, Rumunijoje, Olandijoje.
1996-aisiais grupė pradėjo byrėti. Arina nusprendė pradėti solinę veiklą, ėmė koncertuoti su džiazo muzikantais. Ypač buvo sėkmingas jos projektas su džiazo virtuozu, legendinio GTČ trio nariu Vladimiru Čekasinu. 1998-aisiais Maskvos Dailininkų namuose surengtas jų bendras koncertas sukėlė tikrą audrą.
Muzikantai buvo pakviesti į tuo metu labai populiarią NTV pokalbių laidą "Antropologija" su Dmitrijumi Dibrovu. Televizijos žvaigždė – Arinos gerbėjas, kuris savo laidoje dainininkę nufilmavo ir su "Veto bank". Nepamiršta jis Lietuvos bliuzo karalienės ir dabar. Pernai ir šiemet jis ją kalbino savo naujoje RTR laidoje "Prosvet". "Tegu ši moteris kalba bliuzais", - pristatė jos dainas D.Dibrovas.
Lietuvoje Arina pradėjo bendradarbiauti su kompozitoriumi ir gitaristu Martynu Kuliavu. 1997-aisiais pasirodė jų albumas "Fragmentai". Nors Arina, pirmą kartą čia uždainavusi lietuviškai, laiko jį iki šiol sėkmingiausiu, "Fragmentams" pritrūko reklamos ir populiarumo. Tėvyneje dainininkė persikėlė į mažesnes - dažniausiai klubų sales.
Po kelis sykius į sostinę iš Kauno važinėjanti moteris nusprendė persikraustyti į Vilnių. Bandė imtis verslo - prestižinėje Senamiesčio vietoje įsteigė gėlių saloną "Arina". Tačiau ši veikla jai nebuvo prie širdies. Ji vėl paniro į dainavimą. Jos koncertinė veikla tęsėsi Lietuvoje, Latvijoje, Vokietijoje. Nors antrasis Arinos albumas "Pasaulis sukasi ratu" pasirodė tik 2004-aisiais, jos dainos skambėjo daugybėje muzikinių rinkinių. Arina sudainavo duetus su populiariausiais Lietuvos ir Latvijos atlikėjais: Arniu Medniu, Sauliumi Urbonavičiumi - Samu, Marijonu Mikutavičiumi, Andriumi Mamontovu, Česlovu Gabaliu, Žilvinu Žvaguliu, Irena Starošaite, Tomu Auguliu.
Pernai Arina Maskvoje įstojo į Valstybinio estrados meno instituto džiazo vokalo fakultetą. Šiuo metu ji studijuoja, koncertuoja, kuria ir įrašinėja dainas naujam soliniam albumui.

http://www.arinablues.lt
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis