LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis Apsilankė-lt 2007 Bliuzo naktys 2007
Bliuzo naktys 2007
Apsilankė.lt - 2007

 

 

VARNIAI, EZERAS, BLIUZO FESTIVALIS !!! „Bliuzo naktys” - jubiliejinis 15 –tasis festivalis 2007 liepos 7d. Luksto ežeras, Varniai, Lietuva.

HOWARD AND THE WHITE BOYS (USA),
BIG JAMES (USA),
BILLY „Harp“ HAMILTON (USA / CAN / POL),
LATVIAN BLUES BAND (LV),
ARINA IR VETO BANK (LT),
BLUES MAKERS (LT),
DOV HAMMER (ISR),
G. KLIMKA (LT),
HOTLAND (SWE),
KREIVAS.LT (LT),
MIKE WESTHUES (USA),
ROAD BAND (LT),
THE REAL DEAL (EST),
THE SOUL HUSTLERS (USA / FIN),
V. JUTAS ACOUSTIC TRIO (LT) Jubiliejiniame bliuzo festivalyje – rekordinė JAV žvaigždžių plejada

Festivalio „Bliuzo naktys 2007“ lankytojų prie Lūksto ežero lauks trijų koncertų fiesta.

Liepos 6-7 d. Varniuose (Telšių raj.), prie Lūksto ežero vyksiančiame jubiliejiniame 15-ajame tarptautiniame bliuzo festivalyje „Bliuzo naktys 2007“ dalyvaus itin didelė žvaigždžių plejada iš bliuzo tėvynės – JAV. Be to, šiemetinėse „Bliuzo naktyse“ pirmąkart vyks ne du, o trys koncertai – be tradicinių penktadienio ir šeštadienio vakarinių, iki paryčių užtrunkančių atlikėjų pasirodymų, šeštadienio dieną dar vyks ir akustinio bliuzo koncertas.

Viena pagrindinių jubiliejinio festivalio žvaigždžių – Čikagos ketveriukė „Howard & the White Boys“ (JAV). Devintojo dešimtmečio pabaigoje susikūrusi grupė karjeros pradžioje nemažai laiko koncertavo su neoficialiu šios grupės globėju laikomu legendiniu Buddy Guy. „Tradicinei“ bliuzo srovei ilgą laiką atstovavusios „Howard & the White Boys“ antruoju atgimimu kritikai laiko 2004 metus, kai prie ilgamečių grupės narių Howard McCullum, Rocco Calipani ir Jim Christopulos prisijungė jaunas talentingas gitaristas Pete Galanis. Atėjus šiam gitaristui, naująja grupės „vizitine kortele“ tapo „čikagietiškas“ bliuzas su ryškiu roko, ritmenbliuzo ir funk prieskoniu.

Su tuo pačiu Buddy Guy nemažai yra koncertavęs ir kitas į „Bliuzo naktų“ festivalį atvyksiantis Čikagos bliuzo atlikėjas – trombono ir vokalo virtuozas „Big James“ Montgomery (JAV). Per savo karjerą „Big James“ yra grojęs ir su kitomis pasaulinėmis bliuzo legendomis – tokiomis kaip Milton, Albert King. Pastaraisiais metais „Big James“ dažniausiai koncertuoja su savo įkurta grupe „The Chicago Playboys“.

Festivalyje „Bliuzo naktys 2007“ dalyvausiantis dar vienas amerikietis vokalistas ir lūpinės armonikėlės meistras Billy Hamilton (JAV) savo muzikinę karjerą pradėjo 1965 metais Ohajo valstijoje. Išbandęs įvairias roko kryptis, nuo devintojo dešimtmečio pradžios B.Hamilton triukšmingai įsiveržė į bliuzo, soul ir ritmenbliuzo pasaulį, kuriame iki šiol sėkmingai koncertuoja su įvairiais tarptautiniais projektais. Prieš kelerius metus B.Hamilton persikėlė į Bratislavą (Slovakija) ir dažnai rengia koncertus Vokietijoje, Italijoje, Čekijoje, kitose Europos šalyse. Į „Bliuzo naktis“ B. Hamilton atvyks kartu su Kanados ir Lenkijos muzikantų projektu.

Dar vienas „Bliuzo naktyse“ dalyvausiantis tarptautinis projektas – duetas „The Soul Hustlers“: DJ Hereill (Suomija) ir Alaska Kalanen (JAV). Tai sparčiai Europoje populiarėjanti grupė, savo atliekamose bliuzo improvizacijose nevengianti įterpti itin skirtingos pakraipos stilių, netgi Hip Hop, muzikos. Moderniais ritmais praturtinta ir kitos iš Skandinavijos atvyksiančios grupės – „Hotland“ (Švedija) muzika.

JAV kilmės žymiausias Izraelio bliuzmenas Dov Hammer – dar vienas jubiliejinio festivalio svečias. Lūpine armonikėle grojantis ir itin savitu vokalu pasižymintis D. Hammer pastaraisiais metais itin dažnai koncertuoja bliuzo tėvynėje JAV, savo pasirodymus rengdamas kartu su žymiausiais Jungtinių Valstijų bliuzo atlikėjais – Willie Kent bei kitais.

Tradiciškai „Bliuzo naktyse“ dalyvaus ir geriausi Lietuvos bei Latvijos bliuzo atlikėjai – Arina ir „Veto Bank“, „Road Band“, „Blues Makers“ bei „Latvian Blues Band“. „Road Band“ festivalyje „Bliuzo naktys 2007“ pristatys naują lietuviškų dainų albumą „Bliuzo karalius“. „Blues Makers“ atliks specialiai jubiliejiniam festivaliui parengtą Eric Clapton dainų projektą.

Į festivalį susirinksiančių bliuzo gerbėjų iš Lietuvos bei užsienio lauks nemažai sporto bei pramoginių renginių. Vyks futbolo, krepšinio, tinklinio varžybos, ežero pakrantėje bus papildyta „Kanopų“ alėja (žymiausių bliuzo muzikantų ir atlikėjų pėdų atspaudai). Taip pat bus siekiama pagerinti festivalio žiūrovų itin mėgiamos tradicinės „Bliuziasriubės“ (žuvienės, kurios rekordinis tūris siekė 1200 litrų) virimo rekordą. Naktinę padangę Lūksto ežero viduryje nušvies fejerverkų šou „Bliuzo žiburiai“.

Dalyviai

Howard & The White Boys (JAV) howardandthewhiteboys.net
Big James (JAV) www.bigjames.com
Latvian Blues Band (Latvija) www.myspace.com/latvianbluesband
Mike Westhues (JAV) www.mikewesthues.com
Billy „Harp“ Hamilton (JAV/Kanada/Lenkija) www.thelowridersband.com
Dov Hammer (Izraelis) www.dovhammer.com
Hotland (Švedija) www.hotland.se
The Soul Hustlers (JAV/Suomija) www.nordicblues.fi
The Real Deal (Estija)
Road Band (Lietuva) www.blues.lt/roadband
Arina ir Veto Bank (Lietuva)
Blues Makers (Lietuva) www.blues.lt/bluesmakers
G. Klimka (Lietuva) www.myspace.com/gkgbluescats
V. Jutas Acoustic Trio (Lietuva)
Kreivas.Lt (Lietuva) www.kreivas.lt

 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis