LietuviųEnglish (United Kingdom)
2006
Prisiminti Bryan Lee
Apsilankė.lt - 2006

dotJazz - Prisiminti Bryan Lee

2006 07 24

bryan-lee1

Tekstas: Kastė Mateikaitė

Dabar liepos vidurys. Kaitra jau kelintą dieną kankina apsnūdusius Vilniaus gyventojus. Kasdienio darbo ar kitų reikalų priversti sėdėti tvankiuose miesto butuose ar kontorose turbūt ne vienas susimąsto apie atostogas saulėtame pajūryje, gaivinančią vėsą nuo vandens telkinio ar ramų vakarą su draugais miške. Ir man tenka per patį atostogų įkarštį sėdėti Vilniuje. Ir mane apninka įvairios mintys. Ir viena jų – tai gaivaus pavasario lietaus prisiminimas. Tada lijo kaip iš kibiro, tada griaudėjo ir žaibavo. Nulijo, nužaibavo, liko tik drėgmės ir artėjančios vasaros kvapas. Tas kvapas atlydėjo mane į Forum Palace, kur turėjo įvykti bliuzo Homeru vadinamo, Bryan Lee koncertas.

Skaityti daugiau...
 
Naujas roko festivalis - „Baltijos Garsas“
Apsilankė.lt - 2006

Lietuvoje startuoja naujas roko festivalis

2006-07-17

Rugpjūčio mėn. 11 – 12 dienomis pono Arvydo sodyboje, Valiukiškių kaime netoli Kernavės įvyks muzikinis festivalis „Baltijos Garsas“, savo muzikine dvasia bandysiantis  priminti legendinį Woodstock‘ą. Tai šiuo metu vienintelis muzikos festivalis Lietuvoje kuris apims tokius muzikinius stilius kaip bliuzas, rokas, progressive, art rokas. Festivalyje dalyvauja ne tik gerai žinomi šių stilių atlikėjai iš Lietuvos – „Senas Kuinas“, O. Zacharenkovas su specialiai festivaliui suburta grupe „Žolynas“, „Šv. Sodas“, „The Skys“ ir kitos geros lietuviškos grupės. Laukiami svečiai iš Latvijos - „Holy Lamb“ bei Anglijos grupė „No Connection“.

Pasak festivalio organizatoriaus Všį „Muzikinis Laukas“ atstovo Mindaugo Staškevičiaus, festivalyje „Baltijos Garsas“ bus galima ne tik klausytis muzikos, bet taip pat dalyvauti ir įvairaus pobūdžio rungtyse ir atrakcijose. Visiems atvykusiems į festivalį tikrai neteks nusivilti parengta muzikine ir kultūrine programa. Festivalį remia UAB „Sostinės stogai“, AB „Kalnapilio-Tauro grupė“, AB „Vakarų laivų gamykla“, „Bernardinai. lt“, kt.

Pagrindinė festivalio idėja yra lietuviškų roko grupių populiarinimas. Kad žmonėms, kurie savo mintis išsako tekstais ir muzika, butų sudarytos sąlygos pasireikšti gimtąja kalba., kad klausytojas suprastų apie ką yra dainuojama ir savo simpatijas skirtų ne tik už muziką, bet ir už pasakytą žodį lietuviškai.     

Ateityje į festivalį, kuris planuojamas organizuoti kiekvienais metais, ir toliau bus kviečiamos grupės iš užsienio. Smulkesnė informacija internetiniuose puslapiuose www.bliuzas.org, arba  www.balticsound.org .

Bernardinai.lt
 
Bliuzo naktys 2006
Apsilankė.lt - 2006

Bliuzo naktys 2006
Big Joe Turner & Memphis Blues Caravan (JAV)
Wheatbread Johnson (JAV)
U. Pasanen Band (Suomija)
Dave Ellis (JAV)
Lester Kidson & The Blues Lovers (Kanada/Lenkija)
Latvian Blues Band (Latvija)
The Booze Brothers (Švedija)
Arina ir Veto Bank (Lietuva)
Road Band (Lietuva)
Blues makers (Lietuva)
Tribute to Tina Turner (Estija)


 
Buddy Guy šou Vilniuje
Apsilankė.lt - 2006

DBB 014: Buddy Guy šou Vilniuje ir grandiozinis Roskildės festivalis Danijoje

Dovydas Bluvšteinas

2006 m. liepos 10 d.

Didžiausiu visos vasaros Europos muzikos įvykiu tapo 36 Roskildės festivalis, sutraukęs apie 110,000 žiūrovų, dalyvių ir spaudos atstovų. Dieną prieš festivalio pradžią Vilniuje koncertavo vienas geriausių pasaulio bliuzmenų Buddy Guy.

Pagaliau Lietuvoje sulaukėme tikros aukščiausio rango bliuzo žvaigždės — gitaristo ir dainininko Buddy Guy. Galbūt jį net galima pavadinti geriausiu iš gyvų ir vis dar grojančių bliuzo atlikėjų. Bent jau Buddy Guy apdovanojimai bei titulai tą byloja.

Buddy Guy koncertas įvyko birželio 28, trečiadienį, apypilnėje Vilniaus Utenos arenoje. Prieš bliuzo legendą, kaip jau tampa įprasta šioje salėje, publikai pagrojo niekur neskelbta ir atmestinai įgarsinta apšildanti grupė. Kaip įprasta, koncertas vyko nejaukioje prieblandoje, o šviesos operatoriai, kaip įprasta, sugebėdavo pramiegoti ilgiausias solo partijas, dėl to muzikantams patiems tekdavo ieškoti scenoje vietos, iš kurios jie bus bent kiek matomi publikai.

Buddy Guy koncerto programa buvo sudaryta gana sumaniai — taip, kad ir prisiekę bliuzo mėgėjai nesupyktų, ir daugmaž atsitiktinė publika nenuobodžiautų. Manau, bliuzo klube Buddy Guy negrotų visų skambėjusių bliuzo koverių ir nemėgdžiotų (neparodijuotų?) kitų bliuzmenų, o atliktų daugiau savo dainų. Tačiau „The Show Must Go On“ — senasis bliuzo metras tą puikiai supranta.

Buddy Guy gitaristo ir dainininko talentas bei charizma taip veikia, kad net nėra labai svarbu, ką jis groja. Peilio aštrumo gitaros pragrojimai pakaitom su subtiliausiais garsais, dainavimas, čia pat pereinantis nuo vos girdimo kuždesio prie dinamiško riksmo ir atgal prie šnabždesių, gali pakerėti bet kokią auditoriją. Gaila tik, kad visą koncertą trukę įgarsinimo nesklandumai trukdė mėgautis Buddy Guy virtuoziškumu.

Toliau skaityti http://www.gramofonas.lt

 
Buddy Guy – bliuzas sielai gydyti
Apsilankė.lt - 2006

http://www.lsveikata.lt/index.php?page_id=121&s=1124

2006 birželio 29 - liepos 5 d.
Šiuolaikinio bliuzo karaliumi tituluojamas Čikagos scenos veteranas Buddy Guy , kuriam po mėnesio sukaks septyniasdešimt, vakar koncertavo Lietuvos džiazo gurmanams. Tarp pilvotų bliuzo karalių jis – padžiuvęs garbanius su darbiniu kombinezonu ir vardine, Fender/Stratocaster gitara, išpaišyta linksmais baltais žirneliais rankose. Jo senos gitaros garsas grynas ir tradicinis. Ir tuo pačiu šiuolaikiškas. Kaip jaunystėje užsimiršęs, taip ir dabar jis trauko gitaros stygas. Vadinas, tebėra jaunas. Tebevadovauja savo klubui „Buddy Guy’s Legend“ - tarptautinei bliuzo fanų Mekai. Čia jis jaučiasi kaip namie ir groja kaip nori.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesn 1 2 Sekantis > ir >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis