LietuviųEnglish (United Kingdom)
Bliuzo naktys 2008
Lithuania. Events - 2008
There are no translations available.

 

 

VARNIAI, EZERAS, BLIUZO FESTIVALIS !!! „Bliuzo naktys” - jubiliejinis 15 –tasis festivalis 2007 liepos 7d. Luksto ežeras, Varniai, Lietuva.

2008

PAUL LAMB &THE KING SNAKES (UK),
TAD ROBINSON (USA),
LATVIAN BLUES BAND (LV),
Khaliff “Wailin” Walter (USA),
Jostein Forsberg (NO),
LANCES HARRISON (USA),
SIDETRACK (NO),
ALEX ROSSI (BR/PL),
BULLFROG BROWN (EE),
ROAD BAND (LT),
BLUES MAKERS (LT),
ARINA IR VETO BANK (LT),
MIRTA ACOUSTIC TRIO (LV),
BITES BLUES BAND (LV),
A.BELKIN ACOUSTIC TRIO (LT).

Europos bliuzo premjeras lankysis „Bliuzo naktyse 2008“

Įtakingiausios bliuzo organizacijos „Blues Foundation“ direktorių tarybos narys, vieno didžiausių Europoje bliuzo festivalių rengėjas ir lūpinės armonikėlės virtuozas norvegas Josteinas Forsbergas papildys tarptautinio bliuzo festivalio „Bliuzo naktys 2008“ žvaigždžių rikiuotę. Liepos 4-5 d. Varniuose, prie Lūksto ežero (Telšių r.) vyksiančiame festivalyje bliuzmenas gros akustiniame duete.
„J. Forsbergo „vizitas“ Varniuose – labai reikšmingas įvykis Lietuvos bliuzo bendruomenei,“ – pabrėžė festivalio prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka. „Be to, kad yra vienintelis europietis „Blues Foundation“ direktorių taryboje, šis norvegas taip pat yra vienas didžiausio Skandinavijos šalyse bliuzo festivalio „Notodden Blues Festival“ rengėjų. Kolegai iš Norvegijos belieka tik pavydėti – pernai Notodeno šventėje apsilankė daugiau nei 24 tūkst. bliuzo mėgėjų...“
„Blues Foundation“ organizacija, „skelbianti bliuzo žodį“ visame pasaulyje, yra įsikūrusi Memfio mieste (Tenesio valstija, JAV). Organizacija kasmet teikia „Blues Music Awards“ apdovanojimus geriausiems bliuzo ir soulo atlikėjams, sprendžia, ką priimti į bliuzo šlovės galeriją bei propaguoja bliuzo istoriją Amerikos mokyklose.
Mažame, vos 12,5 tūkst. gyventojų turinčiame Notodene gimęs J. Forsbergas kartu su draugais sugebėjo paversti šį Norvegijos miestelį tikra Europos bliuzo meka.
„Notodden Blues Festival“ prasidėjo 1988-aisiais, kai trylika vietinių bliuzmenų, tarp kurių buvo ir J. Forsbergas, gavo iš banko paskolą festivaliui rengti. Pinigai buvo grąžinti greitai – jau pirmaisiais metais bliuzo šventė sutraukė apie 2 tūkst. lankytojų, ir šis skaičius sparčiai augo. „Mūsų festivalis neturi ambicijų tapti „didžiausiu visoje Europoje“, - apie Notodeną yra sakęs J. Forsbergas. „Mūsų tikslas yra tapti geriausia kasmetine bliuzo patirtimi Europoje, o tai reiškia, kad kokybė mums svarbesnė nei kiekybė.“ Vėliau J. Forsbergas tapo vienu iš bliuzo centro Notodene įkūrėjų.
Grupė „Spoonful of Blues“, kurioje groja J. Forsbergas, dažnai vadinama „juodąja Norvegijos bliuzo šeimos avimi“. Grupės nariai dėl tokios pravardės nepyksta – iš tikrųjų, tiek J. Forsbergo, tiek „Spoonful of Blues“ muzika menkai primena ramų ir melodingą tradicinės JAV Vakarų pakrantės bliuzą. Vietoj to norvegai pasikliauna hipnotizuojančiais ritmais bei grubesne roko melodika. Pats J. Forsbergas tikrąja bliuzo tėvyne laiko Misisipės upės žiočių miestus, iš kurių kilo legendiniai atlikėjai B. B. Kingas, Johnas Lee Hookeris ir Johnas Hurtas.
Bliuzo premjeras iš Norvegijos – ne vienintelis šešioliktąjį kartą Lūksto pakrantę okupuosiančių „Bliuzo naktų“ akcentas. Festivalyje taip pat pasirodys vienu geriausių bliuzo ir soul atlikėjų laikomas amerikietis Tad Robinson bei lūpinės armonikėlės virtuozas britas Paul Lamb su grupe „The King Snakes“.
Festivalis bus unikalus ir tuo, kad jo oficialiu dalyviu galės tapti kiekvienas, atsivežęs gitarą: „Bliuzo naktys“ sieks didžiausio gitarų ansamblio Baltijos šalių rekordo, kviesdamos visus gitaros mėgėjus ir profesionalus Lūksto ežero pakrantėje masiškai atlikti festivalio himną.
Be to, „Bliuzo naktų 2008“ lankytojų lauks ir kiti žymūs bliuzo scenos veteranai bei naujokai iš Lietuvos ir užsienio, visuomet populiarūs „jam session“ koncertai, „Bliuzasriubės“ žuvienė, kitos tradicinės bei naujos atrakcijos.
„Bliuzo naktys 2008“ kviečia suburti rekordinį gitaristų kolektyvą
„Nepamiršk ne tik palapinės bei piniginės, bet ir... gitaros!“ – tokiu šūkiu lankytojus pasitiks liepos 4-5 d. prie Lūksto ežero Varniuose (Telšių r.) vyksiantis tradicinis 16-asis tarptautinis bliuzo festivalis „Bliuzo naktys 2008“. Festivalio organizatoriai kviečia visus „Bliuzo naktų“ žiūrovus, mokančius skambinti gitara, atvykti su instrumentais ir tapti visaverčiais šventės dalyviais. Taip tikimasi suburti rekordinį Baltijos šalyse, o gal ir visoje Europoje gitaristų kolektyvą.
„Tikimės patekti į rekordų knygas kaip festivalis, kuriame daugiausiai žmonių grojo gitaromis“, – idėją pristatė „Bliuzo naktų 2008“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka. „Šeštadienį, antrąją festivalio dieną, visus atvykusius su gitaromis pakviesime masiškai sugroti kultiniu tapusį „Bliuzo naktų“ himną, kurio akordų pamokys nuolatinis festivalio dalyvis Aleksandr Belkin. Tikimės, kad šiuo masiniu gitaristų kolektyvu pavyks pasiekti Europos ar bent jau Baltijos šalių rekordą“.
Pasak organizatorių pranešimo spaudai, pasaulinis didžiausio gyvai grojančio gitaristų kolektyvo vardas priklauso Indijos miestui Šilongui, kuriame 2007 m. spalį 1730 gitaristų kartu atliko Bob Dylan kūrinį „Knocking on Heaven‘s Door“. Tuomet buvo pagerintas tais pačiais metais Kanzaso mieste (JAV) pasiektas pasaulio rekordas, kai 1721 gitaristas atliko „Deep Purple“ hitą „Smoke on the Water“.
„Pagerinti pasaulio rekordą kažin ar pavyks, tačiau tikimės, kad į „Bliuzo naktų“ gitaristų klubą pavyks suburti bent kelis šimtus aktyvių festivalio lankytojų. Svarbu ir tai, kad atvykę į šventę su gitaromis galės pasijusti ne tik žiūrovais, bet ir visaverčiais festivalio dalyviais – tad galime teigti, kad šiemet „Bliuzo naktyse“ koncertuos rekordinis dalyvių skaičius per 16 festivalio gyvavimo metų“, – pažymi festivalio organizatoriai.
Įeinant į festivalio teritoriją, kiekvienas gitara nešinas žiūrovas gaus ne tik bilietą-apyrankę, bet ir specialų lipduką „Bliuzo naktų dalyvis“. Visiems dalyviams bus išdalinti dainos akordai bei žodžiai, o neturintys gitarų kviečiami atlikti vokalinę partiją. „Be to, nors „Bliuzo naktys“ visuomet garsėjo demokratiška dvasia ir draugiškumo kupina atmosfera, masiniame koncerte turėtų užsimegzti dar daugiau naujų pažinčių“, – įsitikinęs festivalio prodiuseris A. Barniškis-Blėka.

„Bliuzo naktyse 2008” – geriausias Jungtinės Karalystės bliuzmenas

paul lamb.jpg
Geriausiu Jungtinės Karalystės bliuzo atlikėju šešis kartus tituluotas Paulas Lambas ir jo grupė „The King Snakes“ šių metų liepos mėnesį koncertuos Lietuvoje. Liepos 4-5 dienomis Varniuose, prie Lūksto ežero (Telšių raj.) vyksiančiame 16-ajame tarptautiniame bliuzo festivalyje „Bliuzo naktys 2008“ grupė „Paul Lamb & the King Snakes“ pristatys gerbėjų ir kritikų liaupsėmis sutiktą albumą „Snakes and Ladders“.
„Lūpinės armonikėlės virtuozas P.Lambas ir jo grupė „The King Snakes“ yra vieni talentingiausių bliuzo atlikėjų Europoje. Jų atliekamas bliuzas ne tik pasižymi išskirtinu profesionalumu, bet ir atskleidžia tikrąją šio žanro magiją. Turuose grupė praleidžia iki 290 dienų per metus, tad labai džiaugiamės, kad pavyko susitarti dėl „Bliuzo naktų 2008“ festivalio įtraukimą į P.Lambo ir jo grupės turnė grafiką“, – pranešime spaudai kalbėjo festivalio „Bliuzo naktys 2008“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.
Nuo 1991 metų „Paul Lamb & the King Snakes“ metiniuose BBC apdovanojimuose net penkis kartus buvo pripažinta geriausia Didžiosios Britanijos bliuzo grupe, jų albumai keturis kartus tituluoti geriausiais metų bliuzo albumais. P.Lambas yra įtrauktas į Britų bliuzo šlovės galeriją, daug apdovanojimų yra pelnę ir jo grupės „The King Snakes“ nariai.
Kilęs iš pramoninio Newcastle miesto, P.Lambas pradėjo savo karjerą būdamas vos penkiolikos metų. Netrukus jaunasis talentas atstovavo Jungtinei Karalystei Pasauliniame lūpinės armonikėlės čempionate, kur užėmė antrą vietą. Išpuoselėtas atsidavimas ir aistra bliuzui lėmė šio atlikėjo įsitvirtinimą tarp elitinių lūpinės armonikėlės meistrų. P.Lambo virtuoziškas partijas galima išgirsti tokių roko grandų kaip „The Who“ ar Rod Stewart dainose.
„P.Lambui ir jo grupei „The King Snakes“ būdingas nuostabus meistriškumo ir improvizacijos derinys. Kol Paulas Lambas gyvas, bliuzas gerose rankose“, – naujausio grupės albumo „Snakes & Ladders“ recenzijoje teigia bliuzo korifėjus Gordonas „Buzz“ Brownas.
„Paul Lamb & the King Snakes“ – ne vienintelė pasaulinio garso bliuzo įžymybė, šiais metais atvyksianti į Lūksto pakrantėje rengiamą festivalį „Bliuzo naktys 2008“. „Bliuzo naktų“ lankytojus harmoningais bliuzo ir soul deriniais džiugins ir amerikietis Tadas Robinsonas, šiais metais nominuotas net dviem prestižiniams JAV „Blues Music Awards 2008“ apdovanojimams bei paskelbtas vienu iš penkių geriausių soul ir bliuzo atlikėjų.
Kaip ir kiekvienais metais, dviejų dienų festivalio programoje numatyti Lietuvos ir užsienio atlikėjų pasirodymai, legendiniai „jam session“ koncertai, krepšinio, tinklinio bei futbolo turnyrai, rekordinės „Bliuzasriubės“ virimas bei kitos visų pamėgtos pramogos.


http://a676.ac-images.myspacecdn.com/images01/122/m_e1cf3f1c6ee830b13f0092d4e971d77b.jpg

Gegužės pradžioje JAV vykusioje prestižinėje „Blues Music Awards 2008“ apdovanojimų ceremonijoje dviejose kategorijose nominuotas JAV soulo muzikos korifėjus Tadas Robinsonas šių metų liepos mėnesį koncertuos Lietuvoje. Amerikietiško soulo guru vadinamas T.Robinsonas koncertuos liepos 4-5 d. Varniuose, prie Lūksto ežero (Telšių raj.) vyksiančiame 16-ajame tradiciniame tarptautiniame festivalyje „Bliuzo naktys 2008“.
„Po du paskutinius T.Robinsono albumus „Did You Ever Wonder?“ ir „New Point of View“ lydėjusių muzikos kritikų visiems bliuzo ir soulo gerbėjams akivaizdu, kad T.Robinsonas šiuo metu yra savo karjeros zenite. Neabejoju, kad jo ypatingo tembro balsas ir lūpinės armonikėlės solo prie „Bliuzo naktų 2008“ scenos sutrauks tiek nuolatinius festivalio lankytojus, tiek pirmąkart atvykusius į šią po atviru dangumi vykstančią bliuzo fiestą“, – teigė festivalio „Bliuzo naktys 2008“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.
Praėjusiais metais T.Robinsono išleistas albumas „New Point of View“ pateko į geriausių 2007-ųjų bliuzo albumų penkioliktuką, o pats T.Robinsonas prieš dvi savaites buvo nominuotas net dviem prestižiniams „Blues Music Awards 2008“ apdovanojimams. Amerikietis paskelbtas vienu iš penkių geriausių soulo ir bliuzo atlikėjų, o „New Point of View“ – vienu iš penkių pretendentų gauti geriausio 2007 metų soulo ir bliuzo albumo apdovanojimą.
„Kai T.Robinsonas mirs, jis keliaus į soulo rojų – vietą, rezervuotą vos keliems žmonėms“, – apie kolegą yra sakęs „Grammy“ nominantas Otis Clay.
Niujorke užaugusio „mėlynakio soulo atlikėjo“ („blue eyed soul singer“) dainos kritikų vertinamos dėl puikiai derinamų bliuzo, soulo ir poezijos elementų. Užsitarnavęs pagarbą JAV rytinės pakrantės bliuzo bendruomenėje, į plačiuosius muzikos vandenis T.Robinsonas pirmąkart išplaukė su grupe „Dave Specter & the Bluebirds“. 1994 m. išleistas bendras šios kompanijos ir T.Robinsono albumas „Blueplicity“ susilaukė itin teigiamo kritikų ir gerbėjų įvertinimo. Tais pačiais metais amerikietis išleido pirmąjį solinį albumą „One to Infinity“. Vėliau atlikėjas eksperimentavo su soulo ir bliuzo muzika, išleido perdainuotų Janis Joplin kūrinių albumą.
Lūksto ežero pakrantėje nuo didžiosios „Bliuzo naktų 2008“ scenos T.Robinsonas atliks geriausius kūrinius iš dviejų paskutinių itin didelio pasisekimo sulaukusių albumų, jei publika pageidaus – ir kelias hipių dievaitės Janis Joplin dainas. T.Robinsono pėdsakas atsiras „Kanopų“ alėjoje Lūksto ežero pakrantėje, šalia kitų žvaigždžių, aplankiusių Varnius per pastaruosius 15 metų, pėdų atspaudų.

Amerikietiškojo soulo korifėjus – tik vienas iš pagrindinių šešioliktąjį kartą Lūksto pakrantę okupuosiančių „Bliuzo naktų“ akcentų. Pasak festivalio rengėjų, tikrai ne vienintelis – šiuo metu intensyviai vedamos derybos su dar viena pasaulinio garso bliuzo įžymybe, apie kurią turėtų būti paskelbta artimiausiu metu prodiuseriams galutinai patvirtinus jo vasaros koncertų Europoje grafiką. Be to, festivalio „Bliuzo naktys 2008“ lankytojų lauks ir kiti žymūs bliuzo scenos veteranai bei naujokai iš Lietuvos ir užsienio, visuomet populiarūs „jam session“ koncertai, „Bliuzasriubės“ žuvienė, kitos tradicinės bei naujos atrakcijos.

Nuotaikingai atšventusios 15-ąjį jubiliejų „Bliuzo naktys“ juda pirmyn. Tradiciniu tapęs tarptautinis festivalis į Varnius ir šiemet kviečia ištikimiausius bei naujus kokybiškos muzikos gerbėjus. Liepos 4-5d.

Prie „Lūksto“ ežero išgirsite daubybę pažįstamų, geriausių Lietuvos, o taip pat ir naujų užsienio atlikėjų pasirodymus. Dienomis nuobodžiauti neleis futbolo, krepšinio, tinklinio turnyrai. Išalkusius vaišinsime žiūrovų itin pamėgta „Bliuziasriubės“ žuviene.
 
Banner
Banner