LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis Lithuania. Events 2008 Lucky Peterson'as: nuo kieto ir karšto bliuzo "stogas" kilnosis
Lucky Peterson'as: nuo kieto ir karšto bliuzo "stogas" kilnosis
Lithuania. Events - 2008
There are no translations available.

 

Scenoje jį pristato kaip bliuzo princą. Puikus dainininkas, ryškus gitaristas, išradingas ir kūrybingas atlikėjas, grojantis ir elektriniais vargonais. Aranžuotojas, puikus "šoumenas", kuris sudomina bet kokią auditoriją bliuzu. Jo vardas - Lucky Peterson. Maža detalė: Lucky, verčiant iš anglų kalbos, reiškia LAIMINGAS.

Jau kitą savaitę Vilniuje koncertuosiantis muzikantas Judge Kenneth (Lucky) Peterson'as gimė 1963 metais Bufalo mieste, Niujorko valstijoje. Jo tėvas, muzikantas ir dainininkas James Peterson'as, buvo naktinio bliuzo klubo "Governor's Inn" savininkas. Šeima gyveno tame pačiame name virš klubo. Galima sakyti, kad Lucky užaugo bliuzo aplinkoje. Tėvo klube nuolat koncertuodavo Buddy Guy, Junior Wells, Muddy Waters ir Koko Taylor. Groti būgnais jis pradėjo trejų metų, jau po 2 metų įrašė savo pirmąjį singlą, kurį prodiusavo pats Willie Dixon. Muzikuoti mažasis Lucky mokėsi iš pačių geriausių bliuzo atlikėjų ir išmoko iš jų to, ko niekada nebutų išmokęs iš plokštelių ar knygų. Šešiamečiui Peterson'ui nepaprastai pasisekė, nes jis buvo pakviestas į tokias televizines laidas, kaip "The Ed Sullivan Show", "The Tonight Show", "David Frost Show". Šie pasirodymai išgarsino šešiametį vunderkindą Lucky Peterson'ą visoje šalyje ir suteikė jam dar didesnį pasitikėjimą savimi.


1980 metais Peterson'ų šeima persikėlė gyventi į Floridą, kur jaunuolį vėl aplankė sėkmė. Legendinis muzikantas Little Milton 17-mečiui Lucky Peterson'ui pasiūlė groti jo orkestre. Lucky Peterson'as greitai tapo antruoju orkestro solistu. Dažniausiai koncertai prasidėdavo 45 minutes trunkančiu Lucky vokaliniu-instrumentiniu pasirodymu. Su šiuo orkestru beveik 3 metus jis gastroliavo po Ameriką, Europą ir Japoniją. Pertraukose tarp gastrolių L.Peterson'as grojo su daugeliu legendinių bliuzo atlikėjų: B.B. King, Kenny Neal, Etta James, Otis Rush ir kitais. O jau 1984 metais prancūzų įrašų kompanijoje "Isabel Records" Lucky Peterson'as įrašė savo pirmą solinį albumą "Ridin".

1988 metais Peterson'as paliko Little Milton'o orkestrą ir Floridoje pradėjo savo solinę karjerą. Tais pačiais metais Peterson'as pasirašė sutartį su bliuzo muzikos įrašų kompanija "Alligator records". Su šia kompanija Lucky išleido įdomius ir skirtingus albumus: "Lucky Strikes" ir "Triple Play". Juose skamba tiek klasikiniai kitų kompozitorių, tiek ir paties Peterson'o kūriniai, kurie puikiai buvo įvertinti klausytojų.

Lucky Peterson'o muzikoje galima stebėti retą derinį: tikrojo bliuzo dvasią ir šiuolaikišką jaunatvišką jo atlikimą, kas ir lemia atlikėjo sėkmę bei populiarumą įvairaus amžiaus ir pomėgių auditorijose. Jis nuolat eksperimentuoja, dažnai koncertuoja su didele pučiamųjų sekcija, paversdamas savo grupę tarsi "bliuz-big-bandu". Lucky Peterson'o grojimo maniera tapo vis labiau indivuduali ir atpažįstama. Savo kompozicijose jis jungia klasikinį ritmenbliuzą su šiuolaikiniu dziazu ir funk muzika.

Lucky Peterson'as jau yra išleidęs 15 albumų įvairiose leidybinėse firmose: Alligator records, Polygram, Blue Thumb Records bei Dreyfus Records. Jis pats apie savo grojamą muziką sako taip: "Aš stengiuosi pripildyti šių dienų bliuzą šiandienine energija. Juk, kai bliuzas buvo jaunas, taisyklės tik buvo kuriamos. Tai buvo tų dienų nauja muzika, labai energinga pagal anų dienų standartus. Taigi, jeigu aš noriu, kad mano bliuzą klausytų šiandien, aš turiu stengtis, kad jis būtų persunktas šių dienų energijos - ir visai nereikia tam keisti senų taisyklių, kurių dėka bliuzas jau gyvuoja daugiau nei amžių."

Jo neišsenkantis noras kurti, veržimasis įnešti kažką naujo į klasikinę bliuzo formą, išliekant ištikimu jos turiniui, dar suteiks mums galimybę išgirsti daug įdomių ir netikėtų įrašų. "Aš visą savo gyvenimą gyvenu su puikia bliuzo muzika. Aš galiu ją groti. Aš jaučiuosi laisvas ir scenoje ir kai nulipu nuo jos." Taip kalba Lucky Peterson'as - atlikėjas, kurio neabejotinai įspūdingą pasirodymą matysime jau kitą ketvirtadienį,, 2008 m. lapkričio 27 d. "Forum palace" scenoje Vilniuje.

www.music.lt
 
Banner
Banner