LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis Lithuania. Events 2008 „Bliuzo naktys 2008“: Tarp šimtų festivalio dalyvių – bliuzo superžvaigždės
„Bliuzo naktys 2008“: Tarp šimtų festivalio dalyvių – bliuzo superžvaigždės
Lithuania. Events - 2008
There are no translations available.

2008-07-01

Liepos 4-5 d. Varniuose, prie Lūksto ežero (Telšių r.) vyksiančiame tarptautiniame bliuzo festivalyje „Bliuzo naktys 2008“ dalyvaus visas būrys tituluotų bliuzo ir soulo atlikėjų iš JAV, Didžiosios Britanijos, Skandinavijos ir kitų šalių. Be to, šiais metais tikru „Bliuzo naktų“ dalyviu galės tapti kiekvienas, nepamiršęs į Varnius atsivežti palapinės, piniginės ir gitaros.

„Bliuzo naktys“ jau seniai tapo ne tik muzikiniu, bet ir kultūriniu reiškiniu Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Atsirado žmonių, kurie visus metus gyvena „nuo bliuzų iki bliuzų“, tad nusprendėme suteikti galimybę šiems entuziastams būti ne tik šventės žiūrovais, bet ir tikrais dalyviais. Lūksto ežero pakrantėje gitaristai-mėgėjai galės atlikti „Bliuzo naktų“ himną ir tapti Baltijos šalių rekordo dalimi,“ – naująją idėją pristatė festivalio prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka. „Nepaisant laukiamo gausaus dalyvių-mėgėjų būrio, kaip visada daug dėmesio skyrėme ir dalyvių-profesionalų atrankai.“

Vienas pagrindinių šešioliktųjų „Bliuzo naktų“ akcentų – šių metų prestižinėje „Blues Music Awards 2008“ apdovanojimų ceremonijoje dviejose kategorijose nominuotas JAV soulo muzikos korifėjus Tad Robinson. Niujorke užaugusio „mėlynakio soulo atlikėjo“ („blue eyed soul singer“) naujausias albumas „New Point of View“ pateko į geriausių 2007-ųjų bliuzo albumų penkioliktuką, o pats T. Robinson paskelbtas vienu iš penkių geriausių soulo ir bliuzo atlikėjų. Vizitinė šio amerikiečio kortelė – visame pasaulyje bliuzo gerbėjų atpažįstamas ypatingo tembro balsas ir virtuoziški lūpinės armonikėlės solo. T. Robinson Varniuose užsibus – šio atlikėjo pasirodymai numatyti abiejų dienų vakariniuose koncertuose.

Lūpinė armonikėlė – kito „Bliuzo naktų 2008“ svečio, geriausiu Jungtinės karalystės bliuzmenu tituluojamo Paul Lamb „arkliukas“. P.Lamb ir jo grupė „The King Snakes“ šiuo metu taip pat yra karjeros zenite – kritikų liaupsių susilaukė naujausias albumas „Snakes & Ladders“, o pats atlikėjas neseniai buvo įtrauktas į britų bliuzo šlovės galeriją. „Kol Paul Lamb gyvas, bliuzas gerose rankose“, – „Snakes & Ladders“ recenzijoje teigia bliuzo korifėjus Gordon „Buzz“ Brown.

Itin garbingas „Bliuzo naktų 2008“ svečias – įtakingiausios bliuzo organizacijos „Blues Foundation“ direktorių tarybos narys ir vienas grandiozinio Notodeno (Norvegija) bliuzo festivalio rengėjų Jostein Forsberg. Norvegas festivalio lankytojams pasiūlys kiek netradicinį, grubesne roko melodika ir hipnotizuojančiais ritmais „praturtintą“ skandinavišką bliuzą. Šiaurės šalių desantą papildys J. Forsbergo tautiečiai – grupė „SideTrack“, taip pat pasižyminti „purvinu“ bliuzo skambesiu.

Viena festivalio staigmenų – bliuzas iš Pietų Amerikos. Šiam žemynui atstovaus lūpinės armonikėlės veteranas iš Brazilijos Alex Rossi. Nemažai laiko Teksase praleidžiantis muzikantas, prieš tai dalyvavęs tik gyvuose koncertuose ir padėjęs įrašyti albumus draugams, neseniai išleido solinį albumą „Let Me In“. Į netikėtų pasirodymų sąrašą galima įtraukti ir juodaodį bliuzmeną Khalif „Wailin'“ Walter, propaguojantį neįprastą elektrinės gitaros ir tradicinio bliuzo vokalo derinį. Šis atlikėjas, nors ir pradėjęs karjerą Čikagoje, tikraisiais savo namais laiko Europos, tame tarpe ir Lietuvos, bliuzo festivalių scenas.

„Seno gero“ bliuzo mėgėjus turėtų nudžiuginti dienos koncertas, kuriame kartu su Baltijos šalių atstovais pasirodys ir tradicinio amerikietiško bliuzo veteranas Lance Harrison. Greta jo pasirodys lietuviams gerai pažįstamas „A. Belkin Acoustic Trio“, „Mirta Acoustic Trio“ iš Latvijos ir estai „Bullfrog Brown“.

„Bliuzo naktys 2008“, kaip ir ankstesni festivaliai, neapsieis be „Blues Makers“, Arinos ir „Veto Bank“, „The Road Band“ bei „Latvian Blues Band“ pasirodymų. Prie baltiškojo bliuzo plejados šįmet prisijungs ir iš Rygos atvyksiantys „Bites Blues Band“.

Be aukščiausios kokybės bliuzo ir galimybės sugroti didžiausiame Baltijos šalyse mėgėjiškame gitarų ansamblyje, festivalio lankytojus taip pat džiugins visuomet populiarūs „jam session“ koncertai iki paryčių, „Bliuzasriubės“ žuvienė, kitos tradicinės bei naujos atrakcijos.

 
Banner
Banner