LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis Lithuania. Events 2006 Buddy Guy šou Vilniuje
Buddy Guy šou Vilniuje
Lithuania. Events - 2006
There are no translations available.

DBB 014: Buddy Guy šou Vilniuje ir grandiozinis Roskildės festivalis Danijoje

Dovydas Bluvšteinas

2006 m. liepos 10 d.

Didžiausiu visos vasaros Europos muzikos įvykiu tapo 36 Roskildės festivalis, sutraukęs apie 110,000 žiūrovų, dalyvių ir spaudos atstovų. Dieną prieš festivalio pradžią Vilniuje koncertavo vienas geriausių pasaulio bliuzmenų Buddy Guy.

Pagaliau Lietuvoje sulaukėme tikros aukščiausio rango bliuzo žvaigždės — gitaristo ir dainininko Buddy Guy. Galbūt jį net galima pavadinti geriausiu iš gyvų ir vis dar grojančių bliuzo atlikėjų. Bent jau Buddy Guy apdovanojimai bei titulai tą byloja.

Buddy Guy koncertas įvyko birželio 28, trečiadienį, apypilnėje Vilniaus Utenos arenoje. Prieš bliuzo legendą, kaip jau tampa įprasta šioje salėje, publikai pagrojo niekur neskelbta ir atmestinai įgarsinta apšildanti grupė. Kaip įprasta, koncertas vyko nejaukioje prieblandoje, o šviesos operatoriai, kaip įprasta, sugebėdavo pramiegoti ilgiausias solo partijas, dėl to muzikantams patiems tekdavo ieškoti scenoje vietos, iš kurios jie bus bent kiek matomi publikai.

Buddy Guy koncerto programa buvo sudaryta gana sumaniai — taip, kad ir prisiekę bliuzo mėgėjai nesupyktų, ir daugmaž atsitiktinė publika nenuobodžiautų. Manau, bliuzo klube Buddy Guy negrotų visų skambėjusių bliuzo koverių ir nemėgdžiotų (neparodijuotų?) kitų bliuzmenų, o atliktų daugiau savo dainų. Tačiau „The Show Must Go On“ — senasis bliuzo metras tą puikiai supranta.

Buddy Guy gitaristo ir dainininko talentas bei charizma taip veikia, kad net nėra labai svarbu, ką jis groja. Peilio aštrumo gitaros pragrojimai pakaitom su subtiliausiais garsais, dainavimas, čia pat pereinantis nuo vos girdimo kuždesio prie dinamiško riksmo ir atgal prie šnabždesių, gali pakerėti bet kokią auditoriją. Gaila tik, kad visą koncertą trukę įgarsinimo nesklandumai trukdė mėgautis Buddy Guy virtuoziškumu.

Toliau skaityti http://www.gramofonas.lt

 
Banner
Banner