LietuviųEnglish (United Kingdom)
Bliuzo naktys 2005
Lithuania. Events - 2005
There are no translations available.

 

 

 

Bliuzo naktys 2005
UGENE BRIDGES (JAV),
GRIFF HAMLIN (JAV),
KEKSI (Latvija),
ARINA ir VETO BANK (Lietuva),
BULLFROG BROWN (Estija),
ROAD BAND (Lietuva),
BLUES MAKERS (Lietuva),
BLUESZCZ BLUES BAND (Lenkija),
BLUES GANG (Latvija),
MUTABOR (Lietuva),
SLAM (Lietuva)

 

Prie Lūksto ežero dygsta "Bliuzo naktų" palapinės

2005-06-29

http://www.bernardinai.lt

Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Telšių rajone, prie Lūksto ežero, skambės bliuzas. "Nepamiršk palapinės ir piniginės" - 13 kartą primena tarptautinio festivalio organizatoriai, šiemet klausytojams žadantys garsiausių bliuzo atlikėjų pasirodymų.

"Festivalio "Kanopų" alėjoje tryliktąjį pėdos atspaudą paliks ryškiausia "Bliuzo naktų 2005" žvaigždė - juodaodis "bliuzmeikeris" iš JAV Judžinas Hadeivas Bridžas (Eugene Hideaway Bridges)", - spaudos konferencijoje sakė festivalio prodiuseris Algirdas Barniškis.

Šių metų pradžioje išleidęs naują albumą "Coming Home", J. H. Bridžas surengė turą po Europą, Australiją ir JAV. Savaitgalį jo nepakartojamos bliuzo interpretacijos skambės ir Lūksto ežero pakrantėje.

Be minėto muzikanto, festivalyje gros ir naujesnei bliuzo pakraipai atstovaujanti amerikiečių grupė "The Griff Hamlin Band", taip pat pasirodys kaimyninių šalių bliuzo grupės. Latvijai atstovaus "Keksi" ir "Blues Gang", Estijai - "Bullfrogg Brown". Iš Lenkijos Į Varnius atvyks "Blueszsz Blues Band".

Liepos 1-2 dienomis festivalio scenoje gros ir dainuos geriausi Lietuvos bliuzo atlikėjai - Arina ir "Veto Bank", "Road Band", "Blues Makers", taip pat kol kas mažiau žinomos, bet daug žadančios grupės "Mutabor" ir "Slam".

Sutemus Lūksto ežero viduryje nušvis "Bliuzo žiburiai", tačiau po fejerverkų šou muzika nesiliaus skambėjusi iki pat ryto.

Dienomis bliuzo gerbėjai virs ir valgys "bliuzasriubę", žais "bliuzbolą"ir kitaip linksminsis laukdami vakarinių pasirodymų. Paskutinę festivalio dieną labiausiai bliuzui ir festivaliui nusipelniusiam atlikėjui renginio rėmėjai aludariai įteiks "Bliuzo švyturį 2005" - profesionalų mikrofoną.

Pasak A. Barniškio, šiemet festivalyje laukiama 5-6 tūkstančių žmonių. Pirmieji žiūrovai palapinių miestelyje prie Lūksto ežero pradėjo kurtis jau pirmadienį. Savaitgalį autostopu į Varnius keliaujančius bliuzo gerbėjus šiemet nuo autostrados Vilnius-Klaipėda 235-ojo kilometro iki pat festivalio vietos vežios "bliuzomobilis" - specialus Varnių festivalio simbolika papuoštas automobilis. Kelią į didžiausią Baltijos šalyse "Bliuzo naktų" festivalį žymės ne rodyklės, o šalikelėse susmaigstytos gitaros.

Pirmasis "Bliuzo naktų" festivalis buvo surengtas 1992 metais, Lūksto ežero pakrantėje, medinėje pašiūrėje. Per kelerius metus jis taip išpopuliarėjo, kad tapo didžiausiu tarptautiniu bliuzo festivaliu Baltijos šalyse, primenančiu legendinį roko muzikos festivalį Vudstoke, JAV.

Po atviru dangumi skambanti gyva muzika, didžiulis laužas, palapinių miestelis, grynas oras ir gaivus Lūksto ežero vanduo į renginį pritraukia tūkstančius bliuzo muzikos gerbėjų ne tik iš Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių.

 
Banner
Banner