LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis Lithuania. Events 2005 The Duke Robillard Band - Forum Palace
The Duke Robillard Band - Forum Palace
Lithuania. Events - 2005
There are no translations available.

Bliuzo garsenybė ir jo grupė koncertuos Vilniaus publikai

2005-10-17

Vilnius turi progą išgirsti pasaulinio garso bliuzo grupės "The Duke Robillard Band" koncertą. Spalio 20 dieną sostinės "Forum Palace" rūmuose pasirodys jau tris dešimtmečius savo gerbėjų širdis visame pasaulyje virpinantis gitaristas, dainų autorius ir atlikėjas Diukas Robilardas (Duke Robillard) su grupe.

"Keturis kartus pelnytas geriausio bliuzo atlikėjo vardas prestižiniuose "W.C. Handy Blues" apdovanojimuose puikiai nusako D. Robilardo vietą bliuzo pasaulyje. Jam prilygo tik bliuzo legenda Albertas Kolinsas (Albert Collins), o apdovanojimų skaičiumi pralenkė tik Budis Gajus (Buddy Guy)", - sako bliuzo žinovas ir koncertą rengiančios radijo stoties "Relax FM" laidų vedėjas Andrius Sudikas.


Nors D. Robilardo vardas labiausiai asocijuojasi su jo 1967 m. įkurtu garsiuoju svinguojančiu bliuzo bigbendu "Roomful Of Blues", jo ambicijos siekia toliau griežtų bliuzo rėmų. Tarptautinėje bliuzo scenoje Robilardas yra tradicija besiremiantis novatorius. Garsioje bliuzo grupėje "Fabulous Thunderbirds" pakeitęs jos lyderį, Styvo Rėjaus Voano (Stieve Ray Vaughan) brolį Džimį Voaną (Jimmie Vaughan), D. Robilardas lygiagrečiai kuria ir savo asmeninius projektus: groja gitarinį bliuzą, klasikinį džiazą, roką ir soulą.

"Stilius, kurį aš mėgstu - tai rifais paremtas, džiazuojantis, būtinai svinguojantis bliuzas. Mano idealas - Ti Bounas Volkeris (T. Bone Walker), - sako D. Robilardas.

Vilniuje vyksiančiame koncerte, pasak rengėjų, bus galima išgirsti visą Robilardo muzikos įvairovę: bliuzą, R&B, svingą, "funky" - Amerikos "šaknų muzikos" stilių panoramą bei tradicijos, patirties, spontaniškumo ir išradingumo derinį.

Daugiau kaip 200 pasirodymų per metus surengiantis D. Robilardas - ne tik talentingas gitaristas, bet ir gabus prodiuseris. Jo darbai su tokiais atlikėjais kaip Bobas Dylanas (Bob Dylan), Džėjus Makšeinas (Jay McShann), Bilis Bojus Arnoldas (Billy Boy Arnold), Džimis Viterspūnas (Jimmy Witherspoon), Džeris Portnojus (Jerry Portnoy), Džonas Hamondas (John Hammond), atlikėjomis Debi Deivis (Debbie Davies) bei Ruf Braun (Ruth Brown) sulaukė didelio įvertinimo. Be to, daugelyje šių muzikantų albumų skamba ir paties Robilardo gitara.

"Mano stilius patyrė daugybę pokyčių. Aš pradėjau klausydamasis tokių gitaristų kaip Čakas Beris (Chuck Berry), Diuanas Edis (Duane Eddy), Linkas Rėjus (Link Wray) ir kitų", - sako D. Robilardas.

Įtakos jam turėjo visi ankstyvojo bliuzo ir džiazo meistrai, pirmiausia - Lonis Džonsonas (Lonnie Johnson), Ti Bounas Volkeris (T-Bone Walker), Bi Bi Kingas (B B King) ir Fredis Kingas (Freddie King).

"Norint gerai groti bliuzą, svarbu klausytis ne tik šių dienų atlikėjų, bet ir pažinti grojamos muzikos šaknis", - įsitikinęs bliuzo meistras, pripažįstantis, kad jo kūrybai įtakos turėjo ir vėlesni muzikantai.

"Per tuos dvylika metų, kai grojau grupėje "Roomful of Blues", išbandžiau įvairių krypčių bliuzą. Mano grojimo technika keitėsi paraleliai su gyvenimo pažinimo procesu, įvairių stilių grojimo meistrų studijavimu. Vėliau ėmiau daug kurti, grįždamas ir prie rokenrolo elementų, nuo kurių viskas ir prasidėjo", - prisimena D. Robilardas.

Bliuzo žvaigždė prisipažįsta, kad jo dainų tekstai ir muzika dažniausiai gimsta tuo pačiu metu. Tačiau atvykęs į garso įrašų studiją įrašyti dainos, jis turi tik abstrakčią jos struktūrą. "Dainą pradedu įrašinėti dar neturėdamas jos visos - man patinka stebėti, kaip kartu su manimi dirbantys muzikantai ją papildo ir suteikia jai reikalingą formą", - savo muzikos "virtuvės" paslaptimis dalijasi bliuzmenas.

"The Duke Robillard Band" koncertas - jau penktasis pasaulinio masto bliuzo atlikėjų pasirodymas, kurį organizuoja bliuzą ir džiazą Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose transliuojanti radijo stotis "Relax FM".

Visi iki šiol Vilniuje koncertavę atlikėjai - Koko Montoja (Coco Montoya), Volteris Trautas (Walteris Trout), Bernardas Alisonas (Bernard Allison) ir Džonas Ly Hukeris jaunesnysis (John Lee Hooker Jr.) - sulaukė didelio klausytojų ir žiūrovų susidomėjimo.

 

http://www.bernardinai.lt/

 

 
Banner
Banner