LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis Lithuania. Events 2004 Joe Cockeris - Roko dinozauras į atsargą nesirengia
Joe Cockeris - Roko dinozauras į atsargą nesirengia
Lithuania. Events - 2004
There are no translations available.

2002-10-26

http://kauno.diena.lt/dienrastis/kita/roko-dinozauras-i-atsarga-nesirengia-3218

58 metų Joe Cockeris vis dar suskelia dviejų valandų šou

Jo stilius: Ray Charlesas iš Šefildo.

Jei sutiksite, būtinai paklauskite: Ar Karalienė dar neįšventino Jūsų į riterius?

Išgirdę jo prikimusį balsą, jokiu būdu nesakykite: Jums ką, angina?

Nepainioti su: Joe Cole’u, Jarvis Cockeriu ir Little Joe iš Bonanzos.

Buvęs dujininkas žino populiarumo paslaptį

Daugelis šiandieninių pop- žvaigždžių dar šliaužiojo po stalu, o Joe Cockeris jau staugė kaip dramblys rekonstruotą “The Beatles” koverį “Su nedidele mano draugų pagalba”, talkinant legendiniam “Led Zeppelin” gitaristui Jimmy Page’ui. Atliekant šį kūrinį Buck House, publika plojo atsistojusi. Ji ir šiandien tai daro visame pasaulyje.

Ką gi, buvęs dujininkas iš Šefildo žino, kaip papirkti klausytoją. O klausytojų pasitaiko paties aukščiausio rango.

Jau seniai gyvendamas JAV, Cockeris buvo pakviestas sudainuoti Bušo-vyresniojo inauguracijoje, o susipažindamas su britų princese Margarete apipylė ją švelniais žodžiais: “Sveika, meile mano!”.

Nugalėjęs demonus

Kilmingas 58 metų džentelmenas Cockeris save laiko tikru rokeriu ir bliuzo atlikėju. Jis neseniai dalyvavo televizijos šou Norvegijoje su garsia roko dainininke, buvusia Micko Jaggerio drauguže Marianne Faithfull, kuri pasakė: “Aš vis dar dirbanti artistė o tu, Joe ?” Klausti tokių dalykų Cockerio keistoka, bet jis nieko prieš.

Joe turėtų džiaugtis, kad liko gyvas po beprotiško turnė 1970 metais, kai surengė 58 koncertus 48 miestuose. Tada jam akompanavo vienuolika instrumentalistų ir pritarė dešimt dainininkų. Visa velniava buvo suorganizuota per keturias dienas. Po šio renginio jis liko gulėti leisgyvis Los Andžele, praradęs bet kokį susidomėjimą muzika. Be to, jis dar įgijo kenksmingų rokenrolinių ydų.

Vis tik 1982 metais Joe nugalėjo demonus, atlikęs dainą “Ten, kur mes priklausome” ir sugrįžęs į populiarumo viršūnes.

Merginos svaidė drabužius

Joe iš savo patirties aukštybių vis dar stebisi, kaip šiandien galima tapti žvaigžde, atlikus kieno nors koverį televizijos laidoje.

“Kai ilsiuosi nuo gastrolių pas save Kolorade, lepinuosi gyvendamas be muzikos, tačiau kai tik grįžtu į sceną, bandau sužinoti, kas gi vyksta naujo. Neseniai mačiau laidą apie dvylikamečių paauglių grupę ir prisiminiau savo jaunystę, kaip mes gludinome savo meistriškumą klubuose ir aludėse. Tai buvo sudėtingi laikai, tačiau per tuos kelerius metus mes išsiugdėme savo stilių. Manau, to trūksta šiuolaikiniams paaugliams. Rodos, jie viską gauna nepelnytai”, - kalba jis.

Tačiau būkime teisingi: staigi sėkmė buvo šokas jam pačiam, kai, sudainavęs minėtąjį “The Beatles” šlagerį, jis atsidūrė vienoje stovykloje su “The Who” ir kitomis skandalingomis grupėmis, dar prieš išvykstant į Ameriką. “Tai buvo nepakeliama. Panelės spiegė ir mėtė į sceną savo drabužius. Nežinau, ko aš laukiau, bet pamenu, kad tai slėgė. Tai buvo keistas laikas”.

Nenori dirbti puse kojos

Dabar laikai geresni, ir naujas diskas tai patvirtina. Vasarą Cockeris pasirodė festivalyje Montreux’e, , koncertavo Vokietijoje, Islandijoje ir Rusijoje. “Aš galiu pusmetį atostogauti, rasti kitų užsiėmimų, tačiau vėliau mane vėl patraukia scena. Kažkada seniai koncertavau su Buddy Guy’mi, ir, žinote, bliuzmenai įrodo, kad galima muzikuoti nuolat”.

Tačiau net pašėlusiems rokeriams reikalingos pertraukos. “Kai man stuktelėjo penkiasdešimt, pajutau organizmo pasikeitimus. Dabar, norėdamas suskelti beveik dviejų valandų šou, turiu būti formoje. Nenoriu dirbti puse kojos”, - tvirtina Joe.

Iš pirmojo Britanijos rokerio galima dar daug tikėtis. Jis sako: “Aš nuėjau neįtikėtiną kelią, ir tai, kad būdamas 58 metų vis dar dainuoju, yra tiesiog stebuklas”.

 
Banner
Banner