LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis Lithuania. Events 2004 Bliuzo Naktys - Žemaitijoje skambės ir aukšto lygio amerikietiškas bliuzas
Bliuzo Naktys - Žemaitijoje skambės ir aukšto lygio amerikietiškas bliuzas
Lithuania. Events - 2004
There are no translations available.

 

2004-06-29

Dvyliktosiose "Bliuzo naktyse" Varniuose liepos 2–3 dienomis šįmet skambės daug amerikietiško bliuzo, bus pristatomi keturi tarptautiniai muzikos projektai. Tarp pagrindinių festivalio svečių – keturi JAV bliuzo atlikėjai, žinomi ne tik Amerikos, bet ir Europos bliuzo gerbėjams.

Pasak festivalio prodiuserio Algirdo Barniškio, Lietuvoje koncertinį turą po Europą pradeda ryški senosios amerikiečių bliuzo mokyklos žvaigždė iš Teksaso Shermanas Robertsonas. Svečiui akompanuos geriausia Latvijos bliuzo grupė "Latvian Blues Band". Tikimasi, kad "Bliuzo naktų" publika išgirs ne tik specialią festivaliui parengtą programą, bet ir autorinių Š. Robertsono kūrinių.

Festivalio lankytojai turės progos pasiklausyti Wheatbreado Johsono atliekamo Čikagos bliuzo. Svečias pristatys bendrą projektą su dviem Lenkijos muzikantais.

Be autorinių programų, festivalyje bus ir kitų bendrų muzikinių projektų: Lietuvos bliuzo grupė "Blues makers" gros kartu su juodaodžiu Kingu Lionu, o "Roadband" rengia programą kartu su Chipu Jordanu iš JAV.

Festivalio koncertinės dienos prasidės akustiniais bliuzo kolektyvų "Mirta and Hot Acoustic" iš Latvijos" ir "Terraplane" iš Lenkijos pasirodymais. Taip pat gros Arina ir "Veto bank", debiutuos lietuvių grupė "Bliuzo katinai".

Varnių bliuzo festivalio generalinis rėmėjas "Švyturys" yra įsteigęs unikalų prizą "Bliuzo lūpos", teikiamą iškiliam festivalio veikėjui – muzikantui arba organizatoriui. Šįmet laureatas, kurio pavardė neskelbiama, bus pagerbtas paauksuota vardine lūpine armonikėle.

Naujais įspaudais praturtės ir betoninė "Kanopų" alėja, kurioje jau įamžinta 11 žymiausių bliuzo muzikantų ir atlikėjų pėdų antspaudų.

Penktadienio naktį plaustuose ant Lūksto ežero paviršiaus bus įžiebtas festivalio užrašas. Norintys išbandyti savo jėgas galės rungtis "Bliuzo naktų" futbolo čempionate, tinklinio ir krepšinio varžybose. Klausytojai galės mėgautis ir patobulintu "Biuzasriubės" skoniu, kurios šįmet žadama išvirti 1,2 tonos. Vyriškai išvirtos žuvienės šeštadienį galės nemokamai paragauti visi festivalio dalyviai. Pageidaujantiems bus rengiamos ir ekskursijos po Varnių regioninį parką ir jo istorines vietoves.

Pasak festivalio sumanytojo ir direktoriaus Egidijaus Bagdono, bliuzo muzika Lietuvoje pamažu populiarėja, mat klausytojai pasiilgę gyvos muzikos ir pagavių muzikinių improvizacijų. Festivalis vyksta išvaizdžioje vietovėje šalia Lūksto ežero, tad klausytojai gali puikiai atsipalaiduoti gamtoje. Lietuviams šio festivalio pavydi panašaus renginio neturintys kaimynai latviai, o Estijoje bliuzo festivaliai rengiami, bet yra mažesnio masto.

http://www.bernardinai.lt
 
Banner
Banner