LietuviųEnglish (United Kingdom)
2004
Bliuzo naktys 2004
Lithuania. Events - 2004


Bliuzo naktys 2004
SHERMAN ROBERTSON (JAV),
WHEATBREAD JHONSON (JAV),
KING LION (JAV),
CHIP JORDAN (JAV),
LATVIAN BLUES BAND (Latvija),
MIRTA & HOT ACOUSTIC (Latvija),
SHIVER BLUES BAND (Lenkija),
TERRAPLANE (Lenkija),
ARINA ir VETO BANK (Lietuva),
BLIUZO KATINAI (Lietuva),
ROAD BAND (Lietuva),
BLUES MAKERS (Lietuva)
 
2004 Varnių bliuzas - šokoladiniame įdare
Lithuania. Events - 2004
There are no translations available.

Pirmosios bliuzo naktys, kuriose neturėjau nė fotoaparato Todėl įsidėjau nors linksmą straipsnį. Labiausiai ten sužavėjo, aišku, Šermanas Robertsonas

****

Nuo bliuzo apkvaitę melomanai nepraleidžia progos pasirūpinti savo oda ir mielai murkdosi Lūksto ežero pakrantės dumble

Denisas NIKITENKA
 
Bliuzo Naktys - Žemaitijoje skambės ir aukšto lygio amerikietiškas bliuzas
Lithuania. Events - 2004
There are no translations available.

 

2004-06-29

Dvyliktosiose "Bliuzo naktyse" Varniuose liepos 2–3 dienomis šįmet skambės daug amerikietiško bliuzo, bus pristatomi keturi tarptautiniai muzikos projektai. Tarp pagrindinių festivalio svečių – keturi JAV bliuzo atlikėjai, žinomi ne tik Amerikos, bet ir Europos bliuzo gerbėjams.

Pasak festivalio prodiuserio Algirdo Barniškio, Lietuvoje koncertinį turą po Europą pradeda ryški senosios amerikiečių bliuzo mokyklos žvaigždė iš Teksaso Shermanas Robertsonas. Svečiui akompanuos geriausia Latvijos bliuzo grupė "Latvian Blues Band". Tikimasi, kad "Bliuzo naktų" publika išgirs ne tik specialią festivaliui parengtą programą, bet ir autorinių Š. Robertsono kūrinių.

Festivalio lankytojai turės progos pasiklausyti Wheatbreado Johsono atliekamo Čikagos bliuzo. Svečias pristatys bendrą projektą su dviem Lenkijos muzikantais.

Be autorinių programų, festivalyje bus ir kitų bendrų muzikinių projektų: Lietuvos bliuzo grupė "Blues makers" gros kartu su juodaodžiu Kingu Lionu, o "Roadband" rengia programą kartu su Chipu Jordanu iš JAV.

Festivalio koncertinės dienos prasidės akustiniais bliuzo kolektyvų "Mirta and Hot Acoustic" iš Latvijos" ir "Terraplane" iš Lenkijos pasirodymais. Taip pat gros Arina ir "Veto bank", debiutuos lietuvių grupė "Bliuzo katinai".

Varnių bliuzo festivalio generalinis rėmėjas "Švyturys" yra įsteigęs unikalų prizą "Bliuzo lūpos", teikiamą iškiliam festivalio veikėjui – muzikantui arba organizatoriui. Šįmet laureatas, kurio pavardė neskelbiama, bus pagerbtas paauksuota vardine lūpine armonikėle.

Naujais įspaudais praturtės ir betoninė "Kanopų" alėja, kurioje jau įamžinta 11 žymiausių bliuzo muzikantų ir atlikėjų pėdų antspaudų.

Penktadienio naktį plaustuose ant Lūksto ežero paviršiaus bus įžiebtas festivalio užrašas. Norintys išbandyti savo jėgas galės rungtis "Bliuzo naktų" futbolo čempionate, tinklinio ir krepšinio varžybose. Klausytojai galės mėgautis ir patobulintu "Biuzasriubės" skoniu, kurios šįmet žadama išvirti 1,2 tonos. Vyriškai išvirtos žuvienės šeštadienį galės nemokamai paragauti visi festivalio dalyviai. Pageidaujantiems bus rengiamos ir ekskursijos po Varnių regioninį parką ir jo istorines vietoves.

Pasak festivalio sumanytojo ir direktoriaus Egidijaus Bagdono, bliuzo muzika Lietuvoje pamažu populiarėja, mat klausytojai pasiilgę gyvos muzikos ir pagavių muzikinių improvizacijų. Festivalis vyksta išvaizdžioje vietovėje šalia Lūksto ežero, tad klausytojai gali puikiai atsipalaiduoti gamtoje. Lietuviams šio festivalio pavydi panašaus renginio neturintys kaimynai latviai, o Estijoje bliuzo festivaliai rengiami, bet yra mažesnio masto.

http://www.bernardinai.lt
 
Joe Cockeris - Roko dinozauras į atsargą nesirengia
Lithuania. Events - 2004
There are no translations available.

2002-10-26

http://kauno.diena.lt/dienrastis/kita/roko-dinozauras-i-atsarga-nesirengia-3218

58 metų Joe Cockeris vis dar suskelia dviejų valandų šou

Jo stilius: Ray Charlesas iš Šefildo.

Jei sutiksite, būtinai paklauskite: Ar Karalienė dar neįšventino Jūsų į riterius?

Išgirdę jo prikimusį balsą, jokiu būdu nesakykite: Jums ką, angina?

Nepainioti su: Joe Cole’u, Jarvis Cockeriu ir Little Joe iš Bonanzos.

Buvęs dujininkas žino populiarumo paslaptį

Daugelis šiandieninių pop- žvaigždžių dar šliaužiojo po stalu, o Joe Cockeris jau staugė kaip dramblys rekonstruotą “The Beatles” koverį “Su nedidele mano draugų pagalba”, talkinant legendiniam “Led Zeppelin” gitaristui Jimmy Page’ui. Atliekant šį kūrinį Buck House, publika plojo atsistojusi. Ji ir šiandien tai daro visame pasaulyje.

Ką gi, buvęs dujininkas iš Šefildo žino, kaip papirkti klausytoją. O klausytojų pasitaiko paties aukščiausio rango.

Jau seniai gyvendamas JAV, Cockeris buvo pakviestas sudainuoti Bušo-vyresniojo inauguracijoje, o susipažindamas su britų princese Margarete apipylė ją švelniais žodžiais: “Sveika, meile mano!”.

Nugalėjęs demonus

Kilmingas 58 metų džentelmenas Cockeris save laiko tikru rokeriu ir bliuzo atlikėju. Jis neseniai dalyvavo televizijos šou Norvegijoje su garsia roko dainininke, buvusia Micko Jaggerio drauguže Marianne Faithfull, kuri pasakė: “Aš vis dar dirbanti artistė o tu, Joe ?” Klausti tokių dalykų Cockerio keistoka, bet jis nieko prieš.

Joe turėtų džiaugtis, kad liko gyvas po beprotiško turnė 1970 metais, kai surengė 58 koncertus 48 miestuose. Tada jam akompanavo vienuolika instrumentalistų ir pritarė dešimt dainininkų. Visa velniava buvo suorganizuota per keturias dienas. Po šio renginio jis liko gulėti leisgyvis Los Andžele, praradęs bet kokį susidomėjimą muzika. Be to, jis dar įgijo kenksmingų rokenrolinių ydų.

Vis tik 1982 metais Joe nugalėjo demonus, atlikęs dainą “Ten, kur mes priklausome” ir sugrįžęs į populiarumo viršūnes.

Merginos svaidė drabužius

Joe iš savo patirties aukštybių vis dar stebisi, kaip šiandien galima tapti žvaigžde, atlikus kieno nors koverį televizijos laidoje.

“Kai ilsiuosi nuo gastrolių pas save Kolorade, lepinuosi gyvendamas be muzikos, tačiau kai tik grįžtu į sceną, bandau sužinoti, kas gi vyksta naujo. Neseniai mačiau laidą apie dvylikamečių paauglių grupę ir prisiminiau savo jaunystę, kaip mes gludinome savo meistriškumą klubuose ir aludėse. Tai buvo sudėtingi laikai, tačiau per tuos kelerius metus mes išsiugdėme savo stilių. Manau, to trūksta šiuolaikiniams paaugliams. Rodos, jie viską gauna nepelnytai”, - kalba jis.

Tačiau būkime teisingi: staigi sėkmė buvo šokas jam pačiam, kai, sudainavęs minėtąjį “The Beatles” šlagerį, jis atsidūrė vienoje stovykloje su “The Who” ir kitomis skandalingomis grupėmis, dar prieš išvykstant į Ameriką. “Tai buvo nepakeliama. Panelės spiegė ir mėtė į sceną savo drabužius. Nežinau, ko aš laukiau, bet pamenu, kad tai slėgė. Tai buvo keistas laikas”.

Nenori dirbti puse kojos

Dabar laikai geresni, ir naujas diskas tai patvirtina. Vasarą Cockeris pasirodė festivalyje Montreux’e, , koncertavo Vokietijoje, Islandijoje ir Rusijoje. “Aš galiu pusmetį atostogauti, rasti kitų užsiėmimų, tačiau vėliau mane vėl patraukia scena. Kažkada seniai koncertavau su Buddy Guy’mi, ir, žinote, bliuzmenai įrodo, kad galima muzikuoti nuolat”.

Tačiau net pašėlusiems rokeriams reikalingos pertraukos. “Kai man stuktelėjo penkiasdešimt, pajutau organizmo pasikeitimus. Dabar, norėdamas suskelti beveik dviejų valandų šou, turiu būti formoje. Nenoriu dirbti puse kojos”, - tvirtina Joe.

Iš pirmojo Britanijos rokerio galima dar daug tikėtis. Jis sako: “Aš nuėjau neįtikėtiną kelią, ir tai, kad būdamas 58 metų vis dar dainuoju, yra tiesiog stebuklas”.

 


Banner
Banner