LietuviųEnglish (United Kingdom)
04-13 Nautilus - Boo Boo Davis (USA)
Blues & Music News - Naujienos - greitai
There are no translations available.

 

"Nautilus" laisvalaikio namuose:

Boo Boo Davis (USA) Boo Boo Davisas – taip Misisipės bliuzas skamba 2010-aisiais

Balandžio 13 d. (antrad.), 19 valandą. Durys atidaromos 18 val.
Bilietai: "Nautilus" ir bilietai.lt Kaina - 25 Lt. (stovimi) ir 40, 50, 60 Lt. (sėdima vieta)

„Jis, kaip niekas kitas šiuolaikinėje bliuzo scenoje, yra tradicinis bliuzmeno įsikūnijimas. Ir kas nuostabiausia – Boo Boo niekada neskamba nuvalkiotai, jo muzika ir elgesys nėra dirbtiniai, bet visiškai autentiški.“ – „Blues News“ 

Boo Boo Davisas priklauso paskutiniajai muzikantų kartai, kurie rašo ir groja bliuzą, remdamiesitiesiogine sunkaus gyvenimo Misisipės deltoje patirtimi. Jis gimė ir užaugo Driu, Misisipės deltos centre. Tai buvo turtingiausia medvilnės plantacijų teritorija Pietuose, pritraukusi geriausius darbininkus – muzikantus iš aplinkinių žemių. Be abejo, Boo Boo išmoko dainuoti garsiu, riaumojančiu balsu, girdėdamas dainas medvilnės laukuose.

Atlikėjo tėvas grojo keletu instrumentų. Boo Boo atsimena į namus užsukančius parepetuotiJohną Lee Hookerį, Elmore’ą Jamesą ir Robertą Pete’ą Williamsą. Nuo penkerių Boo Boo grojo armonikėle ir dainavo bažnyčioje su savo motina. Trylikos jis grojo gitara, o aštuoniolikos – su vyresniais broliais ir tėvu grupėje „The Lard Can Band”.

Boo Boo vaikystėje nebuvo nei laiko, nei pinigų eiti į mokyklą, tad jis taip ir neišmoko skaityti ir rašyti. Tačiau tai nesutrukdė jam keliauti po visą pasaulį. Vadovaudamasis dvasios vedliu (taip tai vadina Davisas) atlikėjas rado būdą, kaip bendrauti su šiuolaikine visuomene. Bliuzas jam padeda išgyventi kasdienybę. Jame skamba pagrindiniai gyvenimo elementai – gėris ir blogis, atvirumas ir paprastumas.

Jo pirmasis Europos turas įvyko 2000 metais ir nuo tada Boo Boo Davisas groja Europoje bent du kartus per metus. Atlikėjas yra išleidęs penkis albumus, visi jie buvo labai gerai priimti. Ketvirtasis jo albumas 2006 metais „Mojo“ žurnalo buvo įtrauktas į 10 geriausių bliuzo įrašų sąrašą. 2007-aisiais muzikantas buvo pakviestas į Pokono bliuzo festivalį – vieną didžiausių bliuzo festivalių JAV, o vėliau gyvai grojo nacionaliniame Kanados radijuje.

Nuo 2008-ųjų jie groja tryse: Boo Boo, gitaristas bei būgnininkas. Jie išleido sėkmingą albumą „Name of the Game“. 2009 m. vasarą trio grojo daugelyje bliuzo ir džiazo festivalių visoje Europoje. Čia pasisėmę įkvėpimo ir idėjų, jie per dvi dienas įrašė albumą „Ain‘t Gotta Dime“, nedarydami dublių. Skirtingai nuo daugelio šiuolaikinių bliuzo grupių, Boo Boo ir jo grupė koncentruojasi į susigrojimą, pojūčius – svarbiausius bliuzo pagrindus. Joks bliuzas negali būti tikresnis nei šis.

 
http://www.nautilusclub.lt/lt/events/event/111
 
Banner
Banner