LietuviųEnglish (United Kingdom)
Virgilijui Jutui 50
Blues & Music News - Naujienos trumpai
There are no translations available.

„Lietuvoje yra tik keletas muzikantų, galinčių puikiai groti bliuzą ir ištikimai puoselėjančių šios muzikos kultūrą. V. Jutas – neabejotinai vienas iš jų... <...> Beveik šimtmetį gyvuojantis bliuzas yra jau susiformavusi muzika, kurią reikia arba pagroti gerai, arba negroti išvis“
Aleksandr Belkin


 Rugpjūčio 7d., vienas geriausių bliuzo atlikėjų bei žinovų Lietuvoje, visiems gerai pažįstamas muzikantas, dainininkas, dainų autorius, tiesiog - puikus bliuzmenas Virgilijus Jutas atšventė gražų pusamžio jubiliejų.
Savo, kaip bliuzo muzikanto karjerą Virgilijus pradėjo 1986 m. legendinėje pirmojoje bliuzo grupėje Lietuvoje  „Hilda blues band“, tarp lietuviškojo bliuzo pionierių.
Ir lygiai prieš dvidešimt metų – 1990- taisiais – V.Jutas subūrė “Blues Makers” ir su šia grupe aktyviai koncertuoja iki šiol. Grupė išleido septynis muzikinius albumus, dalyvavo daugelyje muzikinių festivalių įvairiose šalyse, paruošė daugybę muzikinių projektų, kartu grojo su daugeliu žymiausių ne tik Lietuvos, bet ir užsienio atlikėjų.
"Blues makers" lyderis puikiai valdo ne vieną muzikos instrumentą, nors ko gero labiausiai įvaldyta ir mėgstamiausia – gitara, kurios meistriškumo pamokų Virgilijui teko semtis ir iš Lietuvos hipių krikštatėvio, legendinės  7-ojo dešimtmečio grupės "Gėlių vaikai" sielos, elektrinės gitaros mokyklos meistro Stasio Daugirdo. O šiemetinėse Bliuzo naktyse Virgilijus savo gerbėjus darsyk nustebino, paruošęs ypatingą programą “Tribute to Muddy Waters”, kurioje išgirdome jį puikiai grojantį lūpine armonikėle. Groti tikriems bliuzo gerbėjams puikiai pažįstamus, ko gero žymiausio visų laikų bliuzmeno Muddy Waters‘o bliuzo standartus – gana sunkus ir rimtas išbandymas, kurį Virgilijus išlaikė puikiai.

Bet bluesmuzic.lt nuomone, patys ryškiausi ir įdomiausi Virgilijaus Juto kūrybos bruožai – tai lietuviški bliuzų kūryba, bliuzų, kurių nemažą kraitį per savo kūrybinį gyvenimą jau turi sukrovęs (artimu laiku keletą dar nepublikuotų video pamatysite šioje svetainėje) ir drąsūs muzikiniai eksperimentai - projektai jungiant bliuzą ir kitų žanrų muziką.
Projektai „ACOUSTIC TRIO“ 1996 metais, „Jumping Alex & BLUES MAKERS” 1997 metais, dalyvavimas Juozo Milašiaus projekte „Auksinės gitaros“ 1998 metais, juodasis bliuzas su  Jimmy Lawson iš JAV 1999 – 2001 metais, projektas su King Lion iš Jamaikos 2002 metais, Jazz, Rock ir folk akustinių gitarų projektas “Gitarų suokalbis” kartu su Gary Lowell (JAV) 2003 metais, albumas su lūpinės armonikėlės virtuozu iš JAV Sott Albert Johnson 2005 metais, „Blues Groove Project“ kartu su DJ Laimiu 2006 metais, projektas „Tribute to Eric cCapton“, su Lietuvos gitaros virtuozu G.Šulinsku 2007 metais, šiemetinis Virgilijaus ir A. Belkino projektas su Brianu Coberiu iš Kanados ir daugelis kitų.. Galbūt, net ir nevisi Virgilijaus  projektai su repo ir kitos šiuolaikinės muzikos atlikėjais dar ir žinomi net patiems ištikimiausiems gerbėjams, tad juos taip pat norėtume kada nors leisti išgirsti šioje svetainėje, jei gerbiamas autorius suteiks tokią galimybę.

Gimtadienio proga linkim Virgilijui ir toliau išlikti jaunu, kūrybingam, drąsiam, ieškančiam ir lietuviškai bliuziškam savo siela!

Virgilijus Tomo Braco nuotraukose
 
Banner
Banner