LietuviųEnglish (United Kingdom)
Pradinis puslapis Blues Stories Essays, Articles Gitarų pasaulio virtuozai: 50 geriausių gitaristų
Gitarų pasaulio virtuozai: 50 geriausių gitaristų
About Blues and Music - Straipsniai
There are no translations available.

"Metallica" gitaristas Kirk'as Hammett'as - penktas tarp geriausių gitaristų. ["Gigwise" nuotr.]

Kas jie, geriausi muzikos istorijos gitaristai? „Music.lt“ pateikia 50-ies žmonių, palikusių didžiausią pėdsaką gitarų muzikoje, sąrašą. Prisiminkime ir paskaičiuokime juos nuo 50-ojo iki paties pirmojo. Šis sąrašas pateikiamas pagal populiaraus britų muzikinio žurnalo „Gigwise“ ekspertų nuomonę, todėl, žinoma, negalima garantuoti šimtaprocentinio objektyvumo. Tačiau nepaisant to – tai savo instrumento virtuozai, kurie verti būti geriausiųjų sąraše.

50. Angus‘as Young‘as iš „AC/DC“. Yra gal tik keletas labiau žavinčių vaizdų už Angus‘ą Young‘ą, besiblaškantį scenoje degančiomis akimis ir gitara rankose. Šis australas yra pagarsėjęs savo mokykline scenine apranga, įdomiai derančia prie jo nutrūktgalviško elgesio koncertų metu. Kaip ten bebūtų, toks darkymasis ir įvaizdžio paprastumas slepia tikrai profesionalų ir talentingą muzikantą.

49. Mick‘as Ronson‘as. Ne, ne, ne, ne. Tai ne tas storžievis, pridedantis saksofono skambesį gerai žinomiems „indie“ hitams ir sudėdamas juos į besielius koverių albumus, žinomas Mark‘o vardu, o David‘o Bowie gitaristas. Mick‘as Ronson‘as ne tik atliko vienas įsimintiniausių roko chameleono albumų gitaros partijų, tačiau pradėjo ir solinę karjerą – joje netrūko puikaus gitarų skambesio, tačiau dainų kokybe galima abejoti.

48. Elliott‘as Smith‘as. Niūrus, tačiau kartu svajingas velionio Elliott‘o Smith‘o gitaros skambesys užtarnavo jam nemažą gerbėjų armiją - jie pamėgo mitines ir išpažintines jo kompozicijas. Galiausiai jis buvo įvertintas, kai daina „Miss Misery“ ir jo atliktas „The Beatles“ kūrinio „Because“ koveris pasirodė juostose „Good Will Hunting“ bei „American Beauty“.

47. Graham‘as Coxon‘as iš „Blur“. Tas faktas, kad „Blur“ prarado savo aštrumą, kai Coxon‘as sumanė pasitraukti, o netrukus nutarė ir baigti savo veiklą kartu, liudija, jog būtent šis gitaristas vaidino esminį vaidmenį garsiajame kolektyve. Coxon‘as su vienodai dideliu pasitikėjimu savimi galėjo atlikti tiek emocingąjį „Tender“, tiek nuotaikingąjį „Song 2“. Blogo žodžio negalima pasakyti ir apie solinę jo kūrybą...

46. Adam‘as Jones‘as iš „Tool“. Jis yra paslaptingas itin paslaptingos grupės narys, tačiau dėl Adam'o Jones‘o muzikinių sugebėjimų niekam nekyla jokių klausimų. Jo gitaros linijos turi tiek svorio, tiek grakštumo, tiek atmosferinio grėsmingumo.

45. Neil‘as Young‘as. Tai, jog jis vienas geriausių šiuolaikinės muzikos dainų autorių ir kompozitorių, gali šiek tiek užgožti ir leisti primiršti, koks neįtikėtinai nuostabus gitaros atlikėjas jis yra. Dešimtmečiais jis džiugino visus savo skambesiu, o jo palikimas bus įkvėpimo šaltiniu dar daugybę metų.

44. Omar‘as Rodriguez‘as Lopez‘as. Ar tai būtų kandūs jo buvusios grupės „At The Drive-In“ kūriniai, ar įspūdingos „The Mars Volta“ kakofonijos, mažai kas galėtų abejoti dėl Rodriguez‘o-Lopez‘o gitaros skambesio idealumo. Tai, kas gerai skamba įrašuose, koncertinėse arenose teigiamai įelektrina visus susirinkusiuosius.

43. Kevin‘as Shields‘as iš „My Bloody Valentine“. Nors ir nemažai kritikuojamas, „My Bloody Valentine“ gitaristas Kevin‘as Shields‘as neabejotinai per savo karjerą atrado skambesį, kuris išskyrė jį iš kitų gitaristų – išradingai manipuliuodamas triukšmu ir keisdamas tikėtinų garsų formas, jis suderino niūrų, tačiau kartu svajingą savo muzikos toną.

42. Nick‘as Drake‘as. Mirė jis gerokai per anksti, tačiau Nick‘o Drake‘o palikimas išliko gyvas trijuose albumuose ir daugybėje retų įrašų, kurie pasirodė pastaraisiais metais. Vienas iš didžiausių jo talentų buvo sugebėjimas kaip instrumentą panaudoti savo aksominį balsą ir suderinti jį su painiu, širdį plėšančiu gitaros skambesiu.

41. Mick‘as Thomson‘as iš „Slipknot“. Nepaisant to ar tu dievini, ar negali pakęsti po atgrasiomis kaukėmis besislepiančių „Slipknot“, negalima nuneigti, jog po jomis – daugybė puikių ir profesionalių muzikantų. Geriausias iš jų visų, ko gero, yra gitaristas Mick‘as Thomson‘as. Jo sugebėjimą iškalti triuškinančius ir brutalius gitaros ritmus daugelis laiko visos „Slipknot“ muzikos širdies dūžiais.

Keith'as Richards'as iš

Keith'as Richards'as iš "The Rolling Stones" - garbingoje ketvirtoje topo vietoje. ["Gigwise" nuotr.]

40. Prince‘as. Šis mažasis ekstravertas savo muzikoje sumaišė įvairiausius stilius – pop, R&B, funk, džiazą bei „new wave“ - tačiau per visus tuos bandymus sulaukdavo komplimentų už gitarų partijas, kurios buvo tiek savitos, tiek ir ekstravagantiškos.

39. Adrian‘as Smith‘as iš „Iron Maiden“. Kaip pagrindinis sunkiojo roko grupės gitaristas, Adrian‘as Smith‘as sulaukia pakankamai daug savo grojimo įvertinimų. Kaip nedaugelio, jo solinės partijos yra suplanuotos, santūrios ir sutampančios su melodija – retai kada jis nuklysta į pretenzingumus. Ne vieno kritiko teigimu, šis „Iron Maiden“ narys nėra pakankamai įvertintas, kaip atlikėjas.

38. Thurston‘as Moore‘as ir Lee Ranaldo iš „Sonic Youth“. Grupės „Sonic Youth“ įkūrėjai yra žinomi dėl savo pomėgio bandyti skirtingus metodus ir neįprastų garsų deformacijas. Nuolat ieškodami naujų būdų, kaip išnaudoti savo gitaras, šie du atlikėjai visuomet sugebėdavo priversti gitarų muziką radikalesne ir šviežesne.

37. Marty Friedman‘as iš „Megadeth“. Šis nuožmus gitaristas tvirtino, jog jo buvusi grupė „Megadeth“ nebuvo pakankamai agresyvi. Jo individualus, neįprastas grojimo stilius ne kartą jam lėmė ovacijas bei pagyrimus. Šiomis dienomis jis yra didelė žvaigždė Japonijoje, o savo buvusius grupės draugus, kuriuos pats vadina ištižėliais, paliko verstis be jo pagalbos.

36. Joey Santiago iš „The Pixies“. Paprastai švelnaus būdo grupės „Pixies“ narys ant scenos gali išsiveržti tarsi ugnikalnis, priverčiantis stiprintuvus trūkčioti ir lūžinėti. Visgi, labiausiai jį reikėtų gerbti už tai, kad jam pavyko suformuoti šiurkštų, tačiau galingą, „The Pixies“ muzikos skambesį.

35. Frank‘as Zappa. Jimi Hendrix‘as yra pasakęs, kad Zappa buvo geriausias improvizuojantis gitaristas, kokį tik jis yra girdėjęs, ir kas mes tokie, kad galėtume su tuo ginčytis? Nors jo muzikinė patirtis yra be galo plati, tačiau visuose 75-iuose, - taip, čia ne klaida – 75-iuose jo albumuose, labiausiai išryškėja gitaros valdymo talentas.

34. The Edge iš „U2“. Airių supergrupė nuolat yra įvairių „kritikų“ taikinyje dėl savo per didelio domėjimosi politika ir kitais su muzika nesusijusiais dalykais, tačiau atmeskime visiems į akis krentantį Bono ego ir pamatysime, jog po visu tuo slypi neeilinis muzikos žmogus, The Edge. Turbūt būtų sunku ir suskaičiuoti, kiek gitaristų bando plagijuoti šio atlikėjo sugebėjimus...

33. Bo Diddley. Dažnai šis gitaristas vadinamas pravarde – „The Originator“, kas reiškia „sukūrėjas, pradininkas“. Tam yra tikrai gera priežastis, mat būtent šiam žmogui priskiriamas nuopelnas už tai, jog užpildė spragą tarp bliuzo ir roko muzikos. Vien dėl šios priežasties jam priklauso vieta šiame tope. Be to, negalima pamiršti ir jo skiriamuoju ženklu tapusios stačiakampio formos gitaros.

32. Johnny Ramone‘as iš „The Ramones“. Ne labiausiai patyręs šio sąrašo atstovas, tačiau Johnny Ramone‘o energija ir nesuvaldomas veržlumas paimti gitarą į rankas įkvėpė ne vieną naujos kartos atstovą. Johnny, kurio tikrasis vardas – John‘as Cummings‘as, kūrė pašėlusius, ugningus garsus, kurie ir charakterizuodavo jo grupės polinkį į pankišką elgesį. Jo stilius buvo paprastas, tačiau kartu ir veiksmingas bei gaivus.

31. Brian‘as May‘us iš „Queen“. Nors galbūt daug kas ir laikė juos nemadingais, „Queen“ sukūrė begalę klasika tapusių dainų, kurių visų varomoji jėga buvo galingas ir geras Brian‘o May‘aus darbas gitara. Jis sukūrė savo paties gitarą tam, kad išgautų būtent tokį skambesį, kokio jam reikėjo. Be to, jis yra astrofizikos doktorantas. Taigi, tai ne tik didelė šukuosena ir šiurkščios ritminės figūros.

BB King'as - ant trečiojo sąrašo laiptelio. [

BB King'as - ant trečiojo sąrašo laiptelio. ["Gigwise" nuotr.]

30. George‘as Harrison‘as iš „The Beatles“. Muzika, visiems laikams pakeitusi pop muzikos skambesį, prasidėjo nuo George‘o Harrison‘o, kuris laikomas unikalaus „The Beatles“ stiliaus pradininku. Neabejotinai, jo muzika yra skambi, nepamirštama ir fantastiška.

29. Jack‘as White‘as iš „The White Stripes“. Entuziastinga ir neeiline grojimo technika, talentingasis Jack‘as White‘as meistriškai užpildo bosisto spragą ir, padedamas tik ribotos būgnų partijos, bet kokią areną gali užlieti savo skleidžiamais gitaros garsais. „The White Stripes“ dainos yra varomos fenomenalaus, atgal žiūrinčio, tačiau ateitimi kvepiančio roko, kurį jis sukuria savo puikiai valdomu instrumentu.

28. Glenn‘as Tipton‘as iš „Judas Priest“. Šis metalo herojus gitara pradėjo groti tik pasibaigus paauglystei, tačiau nuolatos progresavo ir daugelis pripažįsta, jog su amžiumi jo technika tik gerėjo. Tipton‘o ir jo kolegos „Judas Priest“ nario K.K. Downing‘o gitarų duetas tapo grupės skiriamuoju ženklu, o Tipton‘as taip pat vertinamas už tai, jog į sunkųjį metalą įliejo klasikinius elementus.

27. Jonny Greenwood‘as iš „Radiohead“. Nesvarbu, ar jis bando išmušti velnią iš savo instrumento albume „The Bends“, ar piešia mistinę paranoją diske „Kid A“, ar kuria Oskaro vertą garso takelį juostai „There Will Be Blood“, Greenwood‘as yra tikra muzikinė jėga. Ką modernieji gitaristai bebandytų padaryti, jis jau, ko gero, yra tai padaręs, tik geriau.

26. Eddie Van Halen'as iš „Van Halen“. Neįtikėtinais pardavimais galinti didžiuotis sunkiojo roko grupė buvo Eddie Van Halen'o įrankis skleisti savo gitaros valdymo talentą, kuris labiausiai išryškėjo soliniuose darbuose, tokiuose, kaip „Eruption“, sulaukusiame daugiausiai pagyrų. Jis populiarino „tapping“ techniką ir atvedė roko muziką į naujas auditorijas, kai Michael‘o Jackson‘o dainoje „Beat It“ atliko solinę gitaros partiją.

25. Johnny Marr‘as iš „The Smiths“ bei „Modest Mouse“. „The Smiths“ melodijų betarpiškumas slepia neaprėpiamą Johnny Marr‘o grojimo gitara kompleksiškumą. Poroje su Morrissey dainavimu, smarkus ir nepagaunamas Marr‘o skambesys padėjo sugrąžinti gitarų muziką į priešakines muzikos pozicijas. Šių dienų muzikantų idealizuojamas, neseniai jis nutarė padirbėti su kultiniais „The Cribs“ bei netgi tapo grupės „Modest Mouse“ nariu.

24. Carlos‘as Santana. Deja, dauguma po 1980-ųjų metų gimusių žmonių iš karto apie jį pagalvoja, kaip apie eilinės dainos su „Matchbox 20 vokalistu, „Smooth“, atlikėją. Pamirškite tai, Carlos‘as Santana yra daugybę talentų turintis gitaristas, suliejęs savo bliuzo stilių su pačiais įvairiausiais žanrais, taip sukurdamas savo asmeninį ir unikalų skambesį, pilną gabumo bei originalumo.

23. Kurt‘as Cobain‘as iš „Nirvana“. Būdami trijule, „Nirvana“ nariai sugebėjo nuosekliai kurti gyvą, abrazyvinį garsą. Viso to šerdimi buvo Kurt‘as Cobain‘as, kurio kančios kupinas vokalas puikiai derėjo prie įtempto, miklaus ir, galima drąsiai teigti, nuostabaus darbo gitara. Tikra legenda.

22. Tom‘as Morello iš „Rage Against The Machine“ ir „Audioslave“. Šis politiškai sąmoningas „Rage Against The Machine“ kurstytojas suteikė grupės muzikai to aštrumo, reikalingo savo mintims skleisti. Harvardo universitetą baigęs Tom‘as yra labai galvotas atlikėjas, nepaisant to, kad scenoje jis kuria tikrą chaosą. Šio gitaristo arsenale – ne viena gudrybė ir būdas, kaip sukurti norimus efektus.

21. Slash‘as (Saul‘as Hudson‘as) iš „Guns‘n‘Roses“ bei „Velvet Revolver“. Žmogus, apie kurio mirtį buvo daugiau gandų, nei kai kurios grupės turi hitais tapusių įrašų. Su „Guns‘n‘Roses“ jis pagarsėjo savo trukme ir gyvybiškumu stebinančiomis solo partijomis – vien ko verti kūriniai „November Rain“ bei „Sweet Child O’ Mine“. Po grupės gyvavimo pabaigos, jis savo veiklą pratęsė su „Velvet Revolver“. Darbo gitara standartai liko išlaikyti, tačiau šiek tiek priblėso jo agresyvus tonas.

Jimmy Page'as iš

Jimmy Page'as iš "Led Zeppelin" liko antras. ["Gigwise" nuotr.]

20. Tony Iommi iš „Black Sabbath“. Šiame sąraše jis būti nusipelno vien už tai, kad sugebėjo sugyventi su Ozzy Osbourne‘u ir išbūti „Black Sabbath“ nariu per visą grupės gyvavimo laiką. Visgi, tai visiškai nublanksta prieš faktą, kad nelaimingo atsitikimo metu jis prarado savo pirštų galiukus ir nepaisant to sugeba atlikti galingą dainos „Paranoid“ ritminę figūrą.

19. Matt‘as Bellamy iš „Muse“. Mažas vyrukas iš Teignmouth‘o gali sukelti didelį triukšmą. Kadangi jis yra „Muse“ lyderis, dažnai jo falcetu atliekamas vokalas lyginamas su antgamtiškais garsais, išgaunamais iš specialiai jam kuriamų gitarų. Nors jo konspiracijos teorijų manija gali kai kuriuos atbaidyti, festivaliuose jo atliekamams hitams „Knights of Cydonia“, „New Born“ ar „Plug In Baby“ abejingų nelieka.

18. Ry Cooder‘is. Paslaptingas amerikietis gitaristas, kartą apkaltinęs Keith‘ą Richards‘ą už tai, kad jį apiplėšė. Jis yra gerai žinomas už savo nepriekaištingą gitaros techniką ir darbus su tokiais atlikėjais, kaip Captain Beefheart. Visgi, labiausiai jis žinomas už visą eilę bendrų darbų su „The Rolling Stones“ ir muzikos šaknų tyrinėjimus.

17. Pete‘as Townshend‘as iš „The Who“. Kaskart, kai pasirodo kas nors, daužantis savo darbo priemones, į galvą ateina Pete‘o Townshend‘o vardas. Pagrindinis „The Who“ dainų autorius už savo plevėsišką gyvenimo būdą yra žinomas taip pat gerai, kaip ir už sukurtas dainas „My Generation“ bei „Won’t Get Fooled Again“. Grupė dabar ir toliau koncertuoja bei kuria, nors Townshend‘as yra pusiau kurčias.

16. Steve‘as Vai. Jis yra kiek kitoks. Japonijoje jis yra atlikęs 20-ies minučių elektrinės gitaros solo, o jam pritarė 100 žmonių Tokijo Metropoliteno simfoninis orkestras. Groti jį mokė Joe Satriani. Daugybę metų jis gastroliavo su Frank‘u Zappa, tačiau rasdavo laiko prodiusuoti eklektiškus savo solinius darbus. Ir tai tikrai ne pabaiga jo privalumų sąraše.

15. Dave‘as Gilmour‘as iš „Pink Floyd“. Neatskiriama drąsaus ir eksperimentų nevengiančio kolektyvo, „Pink Floyd“, dalis, Dave‘as Gilmour‘as buvo atsakingas už kiek nežemišką ir „skriejantį“ gitaros skambesį. Ar progresyviojo roko populiarinimas buvo gerai, galima ginčytis, tačiau ar gerai yra tokios solinės partijos, kaip kūrinyje „Comfortably Numb“, tikrai ne.

14. Kerry King‘as iš „Slayer“. Gyvates mėgstantis ir tatuiruočių skaičiumi stebinantis grupių „Slayer“ bei „Megadeth“ narys groja greitai, sunkiai ir garsiai. Jam nėra laiko gilintis į tokius nereikšmingus dalykus, kaip melodija, kai galima tiesiog imti ir „išvaryti velnią“ iš savo gitaros, klaidžiojant po sceną. Jei kažkam tokie dalykai patinka, geriau jis tikrai nesuras.

13. Jerry Garcia iš „The Grateful Dead“. Psichodelinį grupės roko muzikos atlikimą daugiausiai įtakojo įvairiapusiškos ir charakteringos Garcia gitaros solo partijos. Nuolat improvizuojant ir keičiant kūrinius, kiekvienas „Grateful Dead“ pasirodymas tapdavo vis kitokiu. Tuo pasirūpino Garcia, kuris jautė malonumą eksperimentuodamas su sunkiu, tačiau jausmingu skambesiu, kurį pats ir prodiusavo.

12. Jeff‘as Beck‘as. Anglų gitaristas konkuruoja su savo kolegomis Jimmy Page‘u ir Eric‘u Clapton‘u, kuriuos pakeitė grupėje „Yardbirds“. Jis buvo pirminis iškraipyto elektrinio gitarų skambesio architektas, kuriam tokį stilių pavyko išpopuliarinti. Taip pat jis pasižymėjo karštu temperamentu bei tuo, jog atsisakydavo naudoti plektrus, vietoj kurių rinkosi atmuštus pirštų nagus.

11. Joe Satriani. Kai Mick‘as Jagger‘as rengė savo solines gastroles, Joe Satriani buvo tas žmogus, kurio „The Rolling Stones“ lyderis norėjo, kaip savo pagrindinio vokalisto. Jis pagarsėjo savo sėkmingomis gitarų serijomis, o taip pat ir tuo, jog tapo gitaros meno instruktoriumi. 1986-ųjų metų debiutinis jo albumas „Not Of This Earth“ tiesiog kvėpavo kūrybiškumu.

10. Stevie Ray Vaughan‘as. Šis novatoriškas bliuzo gitaristas buvo pastebėtas dėl savo sunkaus, tačiau šilto skambesio. Daugelyje albumų ir koncertų jis asistavo David‘ui Bowie ir buvo viena svarbiausių grupės „Double Trouble“ figūrų. Dideliu jo įkvėpėju buvo Jimi Hendrix‘as, todėl Vaughan‘as neretai perdirbinėjo jo kūrinius. Šių versijų kokybė parodo, jog jo lygis tikrai aukštas.

9. Chuck‘as Berry. Vienas iš labiausiai mėgdžiojamų ir liaupsinamų atlikėjų, Chuck‘as Berry, yra gitarų muzikos sinonimas. Tarp tų, kurie pasiskolino (o gal, pavogė?) idėjas iš tokių hitų, kaip „Johnny B Goode“ ar „Rollover Beethoven“, autoriaus, yra net legendiniai „The Bealtes“. Jis buvo ten, kur yra rokenrolo šaknys, ir išlieka šios muzikos širdyje.

8. Robert‘as Johnson‘as. Nepaisant to, ar pardavė savo sielą Šėtonui, ar ne, gitara Robert‘as Johnson‘as tikrai grojo su velniška drąsa. Šis bliuzo vyrukas paliko tokį savo kūrybos katalogą, kad iki šiol įkvepia ir įkvėpė tokias grupes, kaip „The White Stripes“ bei „The Rolling Stones“. Nežemiški garsai, skambantys dainose „Love In Vain“ ar „Stones In My Passway“, yra būtent šio muzikos genijaus darbai.

7. Howard‘as Duane‘as Allman‘as iš „The Allman Brothers Band“. Nors jo gyvenimą be galo per anksti nutraukė tragiška mirtis motociklo avarijoje, Allman'as spėjo užsitarnauti vietą tarp geriausių visų laikų gitaristų. Kartu su „The Allman Brothers Band“ jis buvo pietinio roko veidu, tačiau kartu pastebimas ir už darbus su tokiais atlikėjais, kaip Aretha Franklin ar Eric‘as Clapton‘as.

6. Eric‘as Clapton‘as. „Slowhand“ pravardę gavęs atlikėjas buvo žinomas, įkvėpė ar koncertavo, ko gero, su kiekvienu svarbesniu gitaristu per pastaruosius 40 metų. Puiki solinė karjera, darbas su bliuzo grupe „The Yardbirds“, eksperimentiniai roko metai su „Cream“ kolektyvu, ir visame pasaulyje pripažintas hitas „Layla“, sukūrė jam neprilygstamo gitaristo reputaciją.

5. Kirk‘as Hammett‘as iš „Metallica“. Esminį „Metallica“ sunkiojo roko skambesį kuriantis Kirk‘as Hammett‘as, švelniai tariant, yra iš tų, kurie mėgsta stiprius ir galingus gitaros ritmus, tačiau moka ir sulėtinti tempą. Jis mėgaujasi grodamas įjungta kiek aukštesne pavara nei normaliai mąstantys žmonės, tačiau jam už tai galima atleisti vien dėl tokio nuostabaus hito, kaip „Enter Sandman“, neskaitant daugybės kitų.

4. Keith‘as Richards‘as iš „The Rolling Stones“. Bent dviejų šimtų metų amžiaus ir vis dar rodantis lygį šių dienų gitaristams – tai Keith‘as Richards‘as. Jis pats to nesuvokdamas, be jokių šablonų, atrado tai, ką galima vadinti grojimo tobulumu. Savo meilę ritmenbliuzui jis įliejo į populiarųjį roką, naudodamas savo aiškiai išreikštomis ritminėmis figūromis ir net sulaukęs garbaus amžiaus, randa laiko ginčytis ir kritikuoti Amy Winehouse.

Geriausio gitaristo vardas - Jimi Hendrix'ui. [

Geriausio gitaristo vardas - Jimi Hendrix'ui. ["Gigwise" nuotr.

 

http://www.music.lt

3. BB King‘as. Legendinis bliuzo atlikėjas yra improvizacijos meistras, retai kada mąstantis, ką gros, tačiau nuolat užburiantis į jo koncertus bet kuriame žemyne susirinkusias gerbėjų minias. Jo žemę drebinantys R&B muzikos garsai įkvėpė daugelį, o sprendžiant pagal tūkstančius atliktų koncertų, jis dirba tiek pat daug, kiek turi ir talento.

2. Jimmy Page‘as iš „Led Zeppelin“. Milžiniška „Led Zeppellin“ sugrįžimo koncerto Londone sėkmė parodo, jog Jimmy Page‘o grojimas gitara ir dabar daugeliui išlieka manija, prasidėjusia dar 7-ajame dešimtmetyje.. Stebuklingas jo stilius tokiose dainose, kaip „Heartbreaker“ ar „Black Dog“ yra pagrindas to, kodėl šie vyrukai sugeba sukurti daugiausiai sprogstamosios galios turinčią muziką, lyginant su bet kuo kitu. Negalima pamiršti ir jo įvairiapusiškumo – jis dažnai groja 12-os stygų gitara bei violončelės stryku.

1. Jimi Hendrix‘as. Įsiliejęs į rokenrolo mitologiją, Jimi Hendrix‘as neabejotinai savo spalvingumu ir eksperimentiniu stiliumi sukėlė revoliuciją gitarų muzikoje. Vos tris studijinius albumus išleidęs atlikėjas tapo viena ryškiausių roko scenos figūrų, o virtuoziški gyvi pasirodymai užtarnavo jam legendos statusą.
 

About Music

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
News image

G.Taškas - Šių dienų bliuzas: KENNY WAYNE SHEPHERD

1995 m. Amerikos blues žanro muzikinėje erdvėje pasirodo pirmas Kenny Wayne Shepherd albumas „Ledbetter Heights“. Jaunas gitaristas (18) muzikuoti pradėjo būdamas 7-erių, praktikuodamasMuddy Waters grojimo manierą. Vaikinas tiesiog užaugo bliuzinėje aplinkoje, nuo 13 metų grojo...

Skaityti daugiau
News image

Mindaugas Peleckis - Ar ilgai gyvuos koverių kultūra?

Mindaugas Peleckis Kas yra ir kada gimė pirmieji koveriai? Kodėl jie tokie gajūs ir ar ilgai lemta gyvuoti koverių kultūrai? Ar ji – teigiamas, ar neigiamas reiškinys? Tokios mintys kyla...

Skaityti daugiau
News image

Mindaugas Peleckis - Pasiklydę stiliuje: garso menininkams reikalinga revoliucija

Mindaugas Peleckis Asmeninio archyvo nuotraukoje: Dariaus Čiutos „Sound“. 2005-ieji, Kaunas. Jau kuris laikas netyla ginčai tarp muzikantų, muzikologų ir kalbininkų, kaip apibendrintai vadinti naujausias muzikos kryptis. Eksperimentinė muzika, postmuzika, drill,...

Skaityti daugiau
News image

Lukas Devita. Drąsos ir užuojautos orkestras – „Mahavishnu“ ir Johnas McLaughlinas

Lukas Devita 2008-10-20 Vasarą Vilniuje koncertavo atsikūręs legendinis džiazroko kvartetas „Return to Forever“, vėl primindamas stilių samplaikos įtaką ir reikšmę muzikiniam pasauliui. Puoselėti savotišką stilių „suliejimą“ (fusion) nebuvo lengva ir...

Skaityti daugiau
News image

Mindaugas Peleckis - „Grinderman“ – sielų šlifuotojo bliuzas

2007-12-05 Mute, 2007 Nickas Cave‘as savo kūryba džiugina jau daugiau kaip tris dešimtmečius, o pats neseniai atšventė penkiasdešimtmetį. Viena vertus - šio australo nereikia pristatinėti, kita vertus – jis visada...

Skaityti daugiau
News image

Gediminas Kajėnas - Alternatyvi muzika gyva, tik jai nėra kur skambėti...

2006-08-28Šią vasarą kaip niekad buvo daug įvairių muzikos festivalių, kurie vyko gražiuose gamtos kampeliuose, atokiose sodybose, prie ežerų. Šie festivaliai sukvietė alternatyvios muzikos – roko, bliuzo, reggae, pankroko, ska, elektroninės...

Skaityti daugiau

Lukas Devita - Vėl kelyje su Jacku Kerouacu

Jeigu paklausite kodėl Keruakas čia, reiškia jo neskaitėte.*****Lukas Devita - VĖL KELYJE SU JACKU KEROUACU Literatūra ir menas2004-10-01 Knygynų lentynose vėl pasirodė Jacko Kerouaco "Kelyje" ("On the Road", 1957), atstovaujanti...

Skaityti daugiau

Bliuzo poezija, proza

 • Sodas
 • ...iš Balt..
 • Liūdnas
 • Nutrūkęs
 • Namų
 • Hazmat

G. Sadauskas - Sodas: Nauja daina

Žinios praneša, kad vakar buvo daug aukų   Nepasimokė niekas vėl iš praeities pamokų   Kažkur sugriuvo namas, o kažkur sužlugo planai   Chaosas visuotinis skersai ir išilgai   Trokštų daugelis visus kitus be...

Skaityti daugiau
News image

Girl in Blues - Bliuzas iš .... Baltarusijos

Bliuzas iš .... Baltarusijos?!? Oh yea, baby…. Tuo negalėjau patikėti ir aš, pirmą kartą išgirdusi puikia anglų kalba traukiama “Look what you get, Girl”. Bet daina man velniškai patiko, pakėlė...

Skaityti daugiau

Lengstonas Hjuzas - Liūdnas bliuzas

http://minciu-pasaulis.net/ Lengstonas Hjuzas "Liūdnas bliuzas" Žemas mieguistas balsas dudena Prie pianino melodiją seną. Tai negras dainuoja. Gatvei iš lėto prieblandon skęstant, Blausiai dujų liepsnelei plazdant, Jis tyliai linguoja, Jis tyliai...

Skaityti daugiau

Julius Keleras - nutrūkęs bliuzas

Julius Keleras - nutrūkęs bliuzas  esu pienburnis, tamsoj ieškantis elektros jungtuko, esu pieno pilna burna juodą naktį bandantis grįžti, vėl įeiti, vėl atsinešti degtuką ir žiūrėti į apšviestą veidą, kuris atsiranda staiga jį atplauna šviesa, jis išnyra sekundei...

Skaityti daugiau
News image

Girl in BLues - Namų šeimininkės užrašai

Nekenčiu jos. Nekenčiu jos visą savo esybe. Negaliu nenusipurtyti vos tik apie ją pagalvojus. O užsiminus Brangiausiam, kad jos nekenčiu – išgirstų kiek įsižeidusį jo balsą – ir iš kur...

Skaityti daugiau
News image

Girl in Blues - Hazmat Modine charizma

Pavydėkit mums, kaimynai. O dar geriau – atvažiuokit pas mus, nes jau greit, jau tuoj, jau nebedaug, ir visi mes draugiškai galėsime patrepsėti, dainuodami - Uuap pap pira uap pap...

Skaityti daugiau
Banner
Banner